Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00441 007024 14663036 na godz. na dobę w sumie
Bankructwo małego Dżeka - audiobook
Bankructwo małego Dżeka - audiobook
Autor: Długość nagrania: 05:14:00
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63162-67-2 Data wydania:
Lektor: Tomasz Sobczak
Kategoria: audiobooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Dżek Fulton wraz z innymi dziećmi poznaje trudne słowo – bankructwo. Pragnie zrozumieć co ono oznacza jest i jak z powodzeniem zarabiać pieniądze. Przedsiębiorczy Dżek zaczyna prowadzić miejscową bibliotekę, organizuje też uczniowską spółdzielnię. Po raz pierwszy chłopak czuje, że jest kimś ważnym i coś od niego zależy, wypełnia więc swoją misję z wielką gorliwością.

Świetna i pełna humoru opowieść dla dzieci. Sam Korczak mówił „to powieść amerykańska i finansowa”. Tłumaczona na wiele języków książka zdobyła uznanie na całym świecie.

 

Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit (1878 lub 1879 - 1942) - prekursor walki o prawa dziecka, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru; w latach 1912-1942 dyrektor warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich, od 1919 współorganizator Naszego Domu - dla dzieci polskich, wykładowca w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, współpracownik wielu pism i założyciel „Małego Przeglądu”, pierwszego czasopisma, redagowanego wraz z dziećmi, autor popularnych pogadanek radiowych - gadaninek Starego Doktora. Napisał m.in. Jak kochać dziecko, Prawo dziecka do szacunku, Króla Maciusia Pierwszego, Króla Maciusia na wyspie bezludnej. Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swymi podopiecznymi i zginął wraz z nimi wywieziony do obozu zagłady w Treblince.

 

[Korczak] dokonał rzeczy prawie niemożliwej - ujął w dłonie, jak ptaka, żywy sekret dzieciństwa [...]; jest odkrywcą rzeczywistości dzieci, która niewidzialna dzieje się obok nas.
Aleksander Lewin

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Bankructwo małego Dżeka
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: