Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00169 005018 18490428 na godz. na dobę w sumie
Bastard - audiobook
Bastard - audiobook
Autor: Długość nagrania: 14:24:00
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7878-131-8 Data wydania:
Lektor: Leszek Filipowicz
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

We współczesnej Warszawie dochodzi do serii makabrycznych zdarzeń. Pod samochodem wokalistki Niny Goldfarb wybucha bomba. W fabryce wódek podczas strzelaniny ginie dwóch ludzi, a ich ciała znikają z kostnicy. Niewierna żona znajduje w mieszkaniu zmasakrowane zwłoki męża. To nie koniec brutalnych morderstw. Szybko okaże się, że zbrodnie są ze sobą powiązane, lecz tropy się gubią. Dochodzenie prowadzi wyjątkowy duet policyjny: Szubert i Szuman.
Agenci obcego państwa, stara arystokracja, ciemne interesy na rynku nieruchomości… wszystko to sprawia, że śledztwo wyjątkowo się komplikuje. A tymczasem rozwija się historia, od której nie można się oderwać, rozgrywająca się w Polsce, Szkocji, Izraelu oraz… za czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Bastard brawurowo przedstawia nie tylko wielką aferę kryminalną, ale i na jej tle historię dziedziców polsko-litewskich książęcych rodów.

Andrzej Dziurawiec (ur. 1953) – znany scenarzysta filmowy (Karate po polsku, Zakład), dramaturg (Czarny Punkt, Trumna nie lubi stać pusta). Laureat pierwszej edycji polskiej konkursu Hartley-Merill. Publikował m.in. we „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Odrze”, „Dialogu”, „Poezji” i „Nowym Wyrazie”. Mieszka w Warszawie i na podlubelskiej wsi.

 

(…) Bastard to po prostu świetna powieść. Doskonale skonstruowana, doskonale napisana i już. Tak niewiele i aż tyle.

- Marta Guzowska, Zbroniczesiostzyczki.pl

 

Mogę tylko powiedzieć, że jeśli teraz – gdy ta powieść pojawiła się na rynku – ktoś chciałby popaść w stan wakacyjnego błogostanu, a w dodatku bez lęku zasypiać i nie budzić się w środku nocy z krzykiem, niechże Bastarda nie bierze nawet do ręki.

- Janusz Anderman

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Bastard
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: