Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00119 003012 18775051 na godz. na dobę w sumie
Chata wuja Toma - audiobook
Chata wuja Toma - audiobook
Autor: Długość nagrania: 05:57:48
Wydawca: Promatek Media Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-183-443-4 Rok wydania:
Lektor: Adam Hutyra
Kategoria: audiobooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Książka rewelacyjna, ale też rewolucyjna. Właśnie o jej autorce prezydent Abraham Lincoln powiedział: „To jest ta mała starsza Pani, która rozpoczęła tę nową wielką wojnę!”.

Jedno jest pewne. Nikt z nas nie chciałby znaleźć się na ich miejscu. Niektórzy znaleźli wsparcie u rodzimej ludności Stanów Zjednoczonych. Inni – należący do zdecydowanej większości – spotykali się tylko z bezwzględnym okrucieństwem i wyzyskiem. Murzyńscy niewolnicy. Na wiecznym wygnaniu. W wiecznej niepewności jutra.
Farmer Arthur Shelby z powodu strasznych długów stracił swój dobytek. Aby zyskać dodatkowe pieniądze, musiał sprzedać handlarzom swoich murzyńskich niewolników – Toma, poczciwego mężczyznę w średnim wieku wraz z jego żoną i dziećmi, oraz Harry’ego, syna pokojówki. Była to dla niego osobista tragedia, traktował ich przecież jak członków własnej rodziny. Przerażona Eliza, która dowiedziała się o tym wcześniej, uciekła z synem, a Tom trafił na statek. Mimo że przeżył już wiele, był to dla niego dopiero początek jego drogi...
Jak poradzić sobie w świecie, w którym ktoś stale depcze naszą wolność i godność? Jak znieść upokorzenie i pozostać wiernym własnym wartościom? Czy prawdziwa wiara potrafi nam pomóc w najcięższych chwilach?
Wstrząsająca historia o ludziach, którym nie dane jest decydować nawet o własnym losie. Opowieść, która obnaża wszystkie stereotypy dotyczące Murzynów, krytykuje postawę ludzi.
Ta piękna i mądra książka miała wielki wpływ na historię Ameryki. Przyczyniła się do uwypuklenia zjawiska, które stało się jedną z głównych przyczyn wybuchu wojny secesyjnej. Autorka jako jedna z pierwszych opisała życie niewolników w ówczesnej Ameryce ukazując przemoc i bezwzględność z jaką ich traktowano. Prezydent Abraham Lincoln skwitował ten czyn humorystycznie: „To jest ta mała starsza Pani, która rozpoczęła tę nową wielką wojnę!”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Chata wuja Toma
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: