Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00046 002926 18776002 na godz. na dobę w sumie
Dziewczyna i chłopak - audiobook
Dziewczyna i chłopak - audiobook
Autor: Długość nagrania: 06:07:13
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-699-834-3 Rok wydania:
Lektor: Zofia Gładyszewska
Kategoria: audiobooki >> dla dzieci i młodzieży >> dla dzieci >> literatura przygodowa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Jedna z licznych powieści dla młodzieży znanej pisarki Hanny Ożogowskiej. Wspaniała historia wakacyjnej przygody i komedii omyłek wynikających z ogromnego podobieństwa brata i siostry.

Tosia Jastrzębska zdała właśnie z wyróżnieniem do szóstej klasy, a jej brat Tomek, hmm, potknął się w drodze po promocję do klasy siódmej, czyli otrzymał poprawkę z historii. Od tego wszystko się zaczęło. Tosia miała pojechać do kuzynek na Podlasie, a jej brat pod surową opiekę stryja w okolice Lublina. Przewrotny los sprawił, że stało się całkiem na odwrót. Ale nikt o tym nie wiedział oprócz rodzeństwa. Oboje przez większość wakacji trzymali się swoich ról.
Czy łatwo jest udawać chłopaka zabijakę, będąc 12-letnią grzeczną dziewczynką? Na pewno nie. Jednak myliłby się ten, kto sądziłby, że dla 13-letniego postrzeleńca granie potulnej siostry to bułka z masłem. Oboje otrzymali od życia wielką lekcję pokory, z której wyszli obronną ręką dzięki bystrości, odwadze i siostrzano-braterskiej lojalności.
Przemyconych bonusów powieść zawiera całe mnóstwo. Od nienachalnej lekcji historii z okresu bitwy pod Grunwaldem, po powtórkę geografii północnych Mazur.
Książka (wydana po raz pierwszy w 1961 r.) została spopularyzowana dzięki serialowi z 1976 i filmowi fabularnemu z 1980 r. Reżyser, Stanisław Loth, usunął jednak z tytułu „fajerki”, jako słowo nazbyt już staroświeckie i produkcje nosiły tytuł „Dziewczyna i chłopak”.
Przygody nieco zwariowanego rodzeństwa przybliży nam aktorka Zofia Gładyszewska.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Dziewczyna i chłopak
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: