Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00158 003049 18774933 na godz. na dobę w sumie
Emma - audiobook
Emma - audiobook
Autor: Długość nagrania: 19:17:42
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-532-6 Rok wydania:
Lektor: Magdalena Woźniak
Kategoria: audiobooki >> literatura piękna, beletrystyka >> romans
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Emma to sympatyczna młoda dama, której życie upływa na swataniu znajomych. Pochłonięta sprawami innych, nie zauważa jednak, że sama może stracić szansę na wielką miłość.

Tytułowa bohaterka „Emmy” to wykształcona panna z wyższych sfer. Monotonię życia na prowincji urozmaica sobie łączeniem w pary osób z najbliższego otoczenia. Kiedy udaje jej się wydać za mąż swoją guwernantkę, postanawia pomóc również pannie Harriet Smith. Jak jednak nakłonić młodą damę, żeby zainteresowała się odpowiednim kandydatem? Jak sprawić, żeby ten mężczyzna zakochał się właśnie w pannie Smith? Rozpoczyna się komedia pomyłek. Wplątani w grę uczuć, pozorów i oszustw, ucierpią nie tylko przyjaciele swatki. Także sama Emma utrzymująca, że nigdy nie wyjdzie za mąż, ulegnie sile miłości.
Scenerią romantycznych przygód jest angielska wieś z początku XIX w. Bohaterowie spędzają czas na towarzyskich spotkaniach, wystawnych obiadach i spacerach. Obowiązujące konwenanse nie pozwalają im na otwarte okazywanie uczuć. Dlatego wszyscy coraz bardziej gubią się w sieci nieporozumień.
Nikt tak jak Jane Austen nie potrafił przedstawić angielskiej klasy ziemiańskiej. Jej romanse oczarowują niespiesznym tempem życia prowincji. Zachwycają celnymi i ironicznymi komentarzami. Realizm postaci i otoczenia zapoznaje zaś z pełnym uroku, należącym już do przeszłości światem.
Losy arystokracji zmagającej się z miłosnymi problemami przybliży nam aktorka teatralna i filmowa Magdalena Woźniak.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Emma
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: