Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00201 003451 18804361 na godz. na dobę w sumie
Helena w stroju niedbałem - audiobook
Helena w stroju niedbałem - audiobook
Autor: Długość nagrania: 00:22:31
Wydawca: Bellona Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-033-931-2 Rok wydania:
Lektor: Zbigniew Buczkowski
Kategoria: audiobooki >> publicystyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook (-50%)).
Kim jest pan Piecyk i dlaczego to właśnie jemu przypadł zaszczyt zrelacjonowania arcyważnych wydarzeń z historii Polski? Fani felietonów „Wiecha” będą to wiedzieć... My również dotrzymajmy im kroku!

„Wolę książkę, która ma niepoważne zamierzenia i poważne osiągnięcia, od dzieł, które mają poważne zamierzenia i niepoważne osiągnięcia” – taką ocenę twórczości Stefana Wiecheckiego zawarł Antoni Słonimski, uzasadniając zgłoszenie „Wiecha” do nagrody Akademii Niezależnych. Nikt nie śmiałby polemizować z tym, że pisarz jest niezrównanym mistrzem polskiego i warszawskiego humoru. Julian Tuwim nazywał go „Homerem warszawskiej ulicy i warszawskiego języka”, a do jego zagorzałych czytelników należeli też Stefan Kisielewski czy Karol Szymanowski.
Nie sam język zadecydował o ogromnym powodzeniu felietonów „Wiecha”. Zachwycały łagodnym i przyjaznym humorem, soczystym stylem i galerią wyrazistych, barwnych postaci, z którymi aż chciałoby się spędzić niejeden wieczór.
Jedną z nich jest pan Teofil Piecyk – warszawiak z dziada pradziada – który w przezabawny sposób przedstawia w swoich królewskich opowieściach historię Polski.
I nic dziwnego, że Wiecha czyta już czwarte pokolenie! Teraz możemy go także posłuchać, i to w znakomitej interpretacji Zbigniewa Buczkowskiego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Helena w stroju niedbałem
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: