Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00130 003007 18775095 na godz. na dobę w sumie
Jezioro - audiobook
Jezioro - audiobook
Autor: Długość nagrania: 10:48:06
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-878-013-7 Rok wydania:
Lektor: Andrzej Ferenc
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller >> kryminał
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Czwarty kryminał z Erlendurem Sveinssonem teraz w wersji audio! Przypadkowo odkryte w jeziorze kości to krwawe żniwo zimnej wojny. Kim była tak naprawdę ofiara? I najważniejsze: kto jest mordercą?

Słynne Kleifarvatn, islandzkie jezioro znajdujące się niedaleko dawnej bazy armii amerykańskiej, od jakiegoś czasu się kurczy. Jest wiosna, na odsłoniętym dnie zostaje znaleziony szkielet z dziurą w czaszce. Na miejscu pojawia się Erlendur wraz z ekipą śledczą. Ku swemu zdziwieniu funkcjonariusze policji odkrywają, że do ludzkich szczątków przywiązane jest tajemnicze urządzenie. Po szczegółowych badaniach okazuje się, że to aparatura nasłuchowa, wyprodukowana w latach 60. w Związku Radzieckim.
Pewien starszy człowiek wspomina swoją młodość, kiedy jako członek młodzieżówki partii komunistycznej został wytypowany do wyjazdu na studia do Lipska. Poznał tam zakłamanie realnego socjalizmu i pułapki państwa policyjnego, czyhające na obcokrajowców. Czy władzom wschodnioniemieckim udało się go nakłonić do współpracy?
Tymczasem Erlendur i jego ludzie prowadzą żmudne śledztwo, które przenosi nas w nieodległe czasy zimnej wojny. Mimo że w powieści pojawi się wątek szpiegowski, „Jezioro” nie jest typową powieścią z tego gatunku. Kryminalna fabuła przypomni o ponurym totalitaryzmie, o bezbronności krajów, pozostających w strefie wpływów wielkich mocarstw...

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Jezioro
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: