Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00228 006519 19008050 na godz. na dobę w sumie
Katedra w Barcelonie - darmowy fragment - audiobook
Katedra w Barcelonie - darmowy fragment - audiobook
Autor: Długość nagrania: 04:30:30
Wydawca: Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7359-538-5-demo Rok wydania:
Lektor: Zbigniew Zapasiewicz
Kategoria: audiobooki >> darmowe audiobooki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook (-100%)).

4 godzinny bezpłatny fragment, w wersji audiobooka mp3, najpopularniejszej powieści hiszpańskiej ostatnich lat - pod tym względem można ją porównać z Cieniem wiatru.

Najpopularniejsza powieść hiszpańska ostatnich lat - pod tym względem można ją porównać z Cieniem wiatru. W samej Hiszpanii książka znajdowała się na pierwszym miejscu bestsellerów nieprzerwanie przez 13 miesięcy, osiągając prawie 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy. Napisanie książki zajęło autorowi 5 lat i wymagało obszernych studiów nad historią średniowiecza w Katalonii.

Katedra w Barcelonie to napisana z wielkim rozmachem powieść historyczna, fascynująca panorama średniowiecza, przedstawiająca blaski i cienie feudalnej Katalonii.

Akcja książki toczy się w XIV wieku, w dobie religijnych niepokojów, nietolerancji i wojen. Stolica Księstwa Katalonii, Barcelona, panuje na szlakach handlowych i rozrasta się ku morzu. Mieszkańcy skromnej, ubogiej dzielnicy Ribera, postanawiają własnymi rękami wybudować najwspanialszą i największą na świecie katedrę maryjną - słynny kościół Santa Maria del Mar. Historia budowy splata się z losami Bernata Estanyola i jego syna Arnaua, pańszczyźnianego chłopa i budowniczego, którzy uciekają przed okrutnym panem, a później przed inkwizycją. W stolicy Arnaud zdobędzie wolność i tytuł pełnoprawnego obywatela, i z przymierającego głodem zbiega przemieni się w zamożnego patrycjusza. Żadne honory nie ochronią go jednak przed niebezpiecznym spiskiem i długimi rękami Świętego Oficjum. Arnaud, który całym sercem oddał się budowie katedry, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Fabuła powieści podzielona jest na cztery części:

Każda z części przedstawia poszczególne epizody z życia Arnaua Estanyola, syna uciekającego chłopa pańszczyźnianego, który poprzez liczne koleje losu przemienia się z ubogiego tragarza w konsula morskiego zarządzającym sprawami handlowymi całej Barcelony. W powieści poruszane są wątki związane są z moralnością chrześcijańską, a także ukazane są różne postawy ludzkie zmieniające się pod wpływem sytuacji zarówno duchownej jak i materialnej.

Książki można wysłuchać w formie audiobooka, do pobrania w formacie mp3. Książkę czyta mistrz słowa polskiego i znany aktor Zbigniew Zapasiewicz.

 

Z recenzji w serwisie Biblionetka.pl:

[...] Po pierwsze, możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek o średniowiecznej Katalonii i jej stolicy bez potrzeby przedzierania się przez nudne opracowania historyczne. Po drugie, warto uświadomić sobie, że średniowiecze to czas nakazów i zakazów, niekoniecznie spisanych, ale na pewno egzystujących w psychice i mentalności ówczesnych ludzi. Świat twardych reguł, konwenansów, dogmatów, życia, które niewiele miało wspólnego z wolnością - to wszystko możemy zaobserwować w książce hiszpańskiego autora.[...]

O autorze książki:

Ildefonso Falcones - hiszpański pisarz ur. w 1959 w Barcelonie. Obecnie Falcones wraz z żoną i czwórką dzieci mieszka i pracuje w Barcelonie. Z zawodu jest adwokatem specjalizującym się w prawie cywilnym.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Katedra w Barcelonie - darmowy fragment
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: