Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00690 011454 17300653 na godz. na dobę w sumie
Kobieta, która widziała za dużo - audiobook
Kobieta, która widziała za dużo - audiobook
Autor: Długość nagrania: 598 min
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7799-868-7 Data wydania:
Lektor: Maja Ostaszewska
Kategoria: audiobooki >> literatura piękna, beletrystyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Thriller psychologiczny oparty na faktach

Zupełnie nieprawdopodobna historia, która zdarzyła się naprawdę!

Waszyngton, rok 1977. Kaya Ploss wraz z mężem postanawia sprzedać dom i w tym celu wynajmuje agenta nieruchomości, niejakiego Earmana.
Wkrótce zostaje dokonane morderstwo.
Ginie para młodych ludzi: Alan Foreman, kolega Earmana z pracy, i jego dziewczyna Donna.
Kaya, obdarzona niezwykłą intuicją,  w i d z i  scenę zabójstwa, choć nie jest w stanie dostrzec mordercy.
Czy jest nim Earman? Rozpoczyna się śledztwo, które daje początek osobliwej, mrocznej relacji Kai i Earmana, co zaważy na całym dalszym życiu autorki...
Zagadka tajemniczego zabójstwa to nie jedyny wątek tej zdumiewającej powieści. Kaya Ploss opowiada w niej także wiele innych zaskakujących historii ze swej niezwykłej biografii.

Autorka jest niezwykłą kobietą z niezwykłą biografią, charakterem i talentem. Nie bała się nigdy ryzykować, iść pod prąd, sterować, niezależnie od konwenansów, swym życiem, jeśli uważała, że racja jest po jej stronie. Książka, którą macie państwo w rękach, jest prawdziwą historią i dowodem na siłę i odwagę Kai Mireckiej-Ploss. Jednocześnie jest to pasjonujący thriller psychologiczny godny najlepszego amerykańskiego filmu. Polecam!
Agnieszka Holland

Wyjątkowa książka wyjątkowej osoby, która, mimo że znam ją od prawie 20 lat, jest dla mnie ciągle nieodkrytą kartą. Fascynująca!
Jolanta Kwaśniewska

Czysty kryminał, który wydarzył się naprawdę.
Kazimierz Kutz

Życie Kai Mireckiej-Ploss - obdarzonej urodą, wdziękiem oraz niezwykle silną osobowością aktorki, projektantki mody, dziennikarki, pisarki i jednej z najpopularniejszych postaci Polonii Amerykańskiej - to materiał na niejedną książkę. Urodziła się na Śląsku. Gdy wybuchła II wojna światowa, miała piętnaście lat. Jako w jednej czwartej Żydówka po osadzeniu w obozie dla 'mieszańców' przeżyła gehennę. Po wojnie znalazła się w Anglii. Powróciła do Polski w 1957 roku i pracowała dla Mody Polskiej. Po śmierci męża i synka wyjechała do USA, gdzie na długie lata została żoną znanego sowietologa Sidneya Plossa. Była też związana z Janem Karskim pod koniec życia 'kuriera z Warszawy'.
Prezesowała Amerykańskiej Radzie Kultury Polskiej i stworzyła Centrum Kultury Polskiej w Waszyngtonie. Założyła Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego w Rudzie Śląskiej. Powołała też do życia fundację 'Dzieci Śląska', która pomaga młodym Polakom kształcić się i poznawać świat. Jest laureatką Orderu Uśmiechu.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Kobieta, która widziała za dużo
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: