Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00211 003339 18803616 na godz. na dobę w sumie
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Hanka - audiobook
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Hanka - audiobook
Autor: Długość nagrania:
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 9788381694902 Data wydania:
Lektor: Joanna Gajór
Kategoria: audiobooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

To dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego dzieci, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet.

W 1890 roku, w piwnicy pod apteką, przychodzi na świat Wiktoria, nieślubna córka aptekarza i młodej służącej, Hanki. Już w momencie narodzin mała skazana jest na śmierć. Tego samego dnia Klementyna, żona aptekarza, też rodzi córkę, jednak dziewczynka umiera. Akuszerka w tajemnicy zamienia noworodki, ratując życie małej Wiktorii. Wyczerpana porodem Hanka umiera, nie wiedząc, że jej córka przeżyje. Przed śmiercią przeklina aptekarza i jego potomnych, w tym, niestety, i własne dziecko. Klątwę Hanki może zdjąć tylko przebaczenie.

Jak potoczą się losy następnych kobiet z rodziny Bernatów? Każda z nich ma trudne relacje z ojcem, każda pielęgnuje w sobie żal i złość, co zaważy na całym ich życiu. Tak właśnie działa klątwa rzucona w XIX wieku przez Hankę. Czy uda się wreszcie przerwać tę złą passę?

LUCYNA OLEJNICZAK urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ. Autorka powieści: 'Jestem blisko', 'Wypadek na ulicy Starowiślnej', 'Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela' (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku za powieść o tematyce wykluczenia) i 'Dagerotyp. Tajemnica Chopina'.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Kobiety z ulicy Grodzkiej. Hanka
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: