Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00046 006419 18984166 na godz. na dobę w sumie
Konrad Wallenrod - audiobook
Konrad Wallenrod - audiobook
Autor: Długość nagrania: 02:15:02
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-699-830-5 Rok wydania:
Lektor: Gustaw Holoubek, Ksawery Jan Jasieński
Kategoria: audiobooki >> lektury szkolne, opracowania lektur >> klasy 1-3
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Historia wielkiej, ale nieszczęśliwej miłości, podstępu i zdrady popełnionych nie dla własnych korzyści, lecz dla dobra ojczyzny. Temat niby stary jak świat, jednak wciąż aktualny...

Akcja powieści poetyckiej Adama Mickiewicza toczy się pod koniec XIV w. w krzyżackim zamku w Marienburgu (Malbork). Jej główną postacią jest rycerz Konrad Wallenrod, wybrany przez komturów na mistrza, zakochany w litewskiej pustelniczce Aldonie. Na zamku od roku trwają przygotowania do wojny z Litwą, co wcale nie jest miłe sercu Konrada. Dodatkowych rozterek dostarcza mu starzec, litewski wajdelota, śpiewając podczas jednej z uczt pieśń o Walterze Alfie, Litwinie wychowanym przez Krzyżaków. Kiedy papież i rycerstwo nakłania Wallenroda do ruszenia na Litwę, ten zwleka z oblężeniem Wilna, by dać litewskiemu księciu Witoldowi szansę na zwycięstwo. Po powrocie do Malborka obraduje trybunał, którego sędziowie, poznawszy prawdę o Konradzie – w rzeczywistości Walterze Alfie – skazują go na śmierć. Kiedy pustelniczka nie godzi się na powrót z Wallenrodem na Litwę, oddaje się on w ręce strażników i w celi zażywa truciznę.
Powieść o wielkim rycerzu, którego uznano za zdrajcę, czytają dwaj mistrzowie słowa – znakomity aktor teatralny i filmowy Gustaw Holoubek oraz świetny lektor Ksawery J. Jasieński.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Konrad Wallenrod
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: