Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00431 006500 20592171 na godz. na dobę w sumie
Miłośnica - audiobook
Miłośnica - audiobook
Autor: Długość nagrania: 08:57:29
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-566-1 Rok wydania:
Lektor: Magdalena Cielecka
Kategoria: audiobooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> biografie i autobiografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Pasjonująca powieść o dwóch niezwykłych kobietach – młodej dziennikarce, która popadła w niełaskę władz PRL, i pięknej Krystynie Skarbek, podwójnej tajnej agentce z czasów II wojny światowej.

Jest rok 1982. Do młodej dziennikarki, zepchniętej na margines życia z powodu zapatrywań politycznych, zwraca się z prośbą znany pisarz. Proponuje, aby zajęła się zbieraniem informacji na temat hrabiny Krystyny Skarbek. Dziennikarka podejmuje się tego zadania. Wykonuje je jednak bez przekonania, dopóki nie odkryje, że arystokratka żydowskiego pochodzenia była tajną agentką polskiej armii podziemnej i brytyjskiego wywiadu. Niezwykła biografia femme fatale fascynuje ją coraz bardziej.
Oparta na faktach, zbeletryzowana i nieco ubarwiona przez autorkę biografia Krystyny Skarbek całkowicie pochłonie także czytelników. Opisane w niej czyny – pełne brawury i bohaterstwa – zapierają dech w piersiach. Podboje miłosne, balansowanie na granicy życia i śmierci, naturalny wdzięk, nieprzeciętna inteligencja uwodzicielki, posługującej się pseudonimem Christine Granville, budzą podziw i zazdrość.
„Miłośnica” Marii Nurowskiej jest jednak nie tylko pełną zachwytu rekonstrukcją bogatego życiorysu przedwojennej miss Warszawy. To także opowieść o kobiecie wplątanej w trudną historię XX w. Walczącej z losem, pełnej sprzeczności, do końca nieodgadnionej.
Powieść Marii Nurowskiej czyta świetna aktorka teatralna i filmowa Magdalena Cielecka.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Miłośnica
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: