Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00201 010777 20677919 na godz. na dobę w sumie
Modlitwa o deszcz - audiobook
Modlitwa o deszcz - audiobook
Autor: Długość nagrania: 17:02:30
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-569-2 Rok wydania:
Lektor: Roch Siemianowski
Kategoria: audiobooki >> publicystyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
„Znakomita, przejmująca i piękna książka! Jagielski osiągnął wyżyny reportażu” – tak oceniał „Modlitwę o deszcz” Ryszard Kapuściński.

Wojciech Jagielski to świadek powstania i upadku niejednego afgańskiego reżimu. W trakcie 11 podróży, które odbył od wiosny 1992 do jesieni 2001 r. dobrze poznał historię i kulturę Afganistanu. Obserwował bratobójcze wojny, spotykał tamtejszych komendantów, watażków, nieustępliwych bojowników. Poznał darzonego wielkim szacunkiem mułłę.
„Modlitwa o deszcz” opowiada o kraju, który budzi obecnie przerażenie na całym świecie. Nieustanne konflikty pustoszące Afganistan sprawiają, że liczą się tu rzeczy naprawdę podstawowe: wiara w Boga, wolność i godność. Ludzie poszukują ciągle najlepszego sposobu życia i kogoś, kto ich poprowadzi. Równie dobrze mógłby to być mułła Omar, który chciał zostać światowym przywódcą muzułmanów, Abdul Raszid Dostuma, komunistyczny generał, przywódca Uzbeków, jak i znienawidzony przez cały Zachód Osama bin Laden. To na sylwetkach tych i innych afgańskich przywódców skupia się reporter.
Książka Wojciecha Jagielskiego nawiązuje stylem do najlepszych osiągnięć Ryszarda Kapuścińskiego. Z taką samą dociekliwością i wrażliwością opisuje on ludzkie charaktery, kulturę i przyrodę. Wciąga nas przy tym w swoją opowieść jak najlepszy prozaik.
„Modlitwa o deszcz” otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Nike. Zdobyła „Bursztynowego Motyla” w VIII edycji Konkursu im. Arkadego Fiedlera na najlepszą książkę podróżniczą roku, a także Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera w kategorii „publicystyka lub eseistyka na tematy społeczne, która uczy przyjmować «nieszczęsny dar wolności»”.
Do ogarniętego wojną Afganistanu przeniesie nas aktor Roch Siemianowski.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Modlitwa o deszcz
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: