Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00203 003453 18804302 na godz. na dobę w sumie
Morderstwo na Rue Morgue - audiobook
Morderstwo na Rue Morgue - audiobook
Autor: Długość nagrania: 01:18:54
Wydawca: Aleksandria Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-031-302-2 Rok wydania:
Lektor: Andrzej Warcaba
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller >> kryminał
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Wszyscy chcieli się dowiedzieć, kto w bestialski sposób zamordował dwie kobiety. Policja aresztowała rzekomego sprawcę zabójstwa, lecz detektyw Dupin miał co do tej decyzji pewne wątpliwości...

Makabryczne morderstwo Madame L’Espanaye i jej córki wstrząsnęło okolicą. Ciała kobiet były całkowicie zmasakrowane. Najdziwniejsze było jednak to, że znajdowały się w pokoju zamkniętym od środka, na czwartym piętrze starej kamienicy. Kto więc zabił i jakim cudem dostał się do mieszkania Madame L’Espanaye?
W szczegóły śledztwa wprowadza nas dobrze znany z innych opowiadań Poego niestrudzony detektyw August C. Dupin. Zajmuje się sprawą dla własnej rozrywki... bo czy jest coś przyjemniejszego niż udowodnienie policji, że złapała niewłaściwego człowieka?
„Morderstwo na Rue Morgue” to popis poetyckiej wyobraźni autora, jednego z najbardziej kontrowersyjnych przedstawicieli czarnego romantyzmu w literaturze amerykańskiej. Opowiadanie określane jest przez krytyków literackich jako pierwszy utwór detektywistyczny w historii literatury. Jeśli istnieją dzieła, które powinniśmy poznać, to z pewnością jest jednym z nich. Niniejsze wydanie zawiera pełny tekst utworu, a świetna interpretacja aktora Andrzeja Warcaby dodaje mu zupełnie nowej, zaskakującej jakości.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Morderstwo na Rue Morgue
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: