Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00098 004828 18972795 na godz. na dobę w sumie
Niebezpieczne związki - audiobook
Niebezpieczne związki - audiobook
Autor: Długość nagrania: 15:38:00
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-61445-95-1 Data wydania:
Lektor: Zespół aktorów
Kategoria: audiobooki >> literatura piękna, beletrystyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

 

Niebezpieczne związki to jedna z najlepszych książek epoki libertynizmu we Francji. Napisana przez człowieka znającego się na rzeczy. Uczestnika, autora, aranżera i głównego intryganta takich historii jak opisane w książce.

 

Forma książki - listy, listy, listy - ukrywa całą jej drapieżność i okrucieństwo. Banalizuje zbrodnie i zdradę. Z dramatycznej opowieści czyni błahostkę towarzyską, anegdotkę do opowiadania przy kominku. Tymczasem jest to jedna z najniebezpieczniejszych książek, jakie napisano. Niebezpieczna właśnie przez swą pozorną niewinność, elegancję i w szczególny sposób przedstawioną tolerancję dla opisywanej w niej historii. Historii nieprawdopodobnej obłudy, podłości, zdrady i bezwzględności. I to wszystko w wyższych sferach, w rękawiczkach, koronkach, wśród złoceń i porcelany.

 

Opowieść doczekała się ekranizacji w 1988 roku, w której wystąpili Glenn Close, John Malkovich, Michelle Pfeiffer, Keanu Reeves, Uma Thurman. Film zdobył 3 Oscary i zarobił ponad 40 milionów dolarów w USA.

 

Choderlos de Laclos - (ur. 18 października 1741 w Amiens, zm. 5 września 1803 w Taranto) – francuski urzędnik, generał i pisarz, najlepiej znany jako autor powieści epistolarnej pt. Niebezpieczne związki (Les liaisons dangereuses).

 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Niebezpieczne związki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: