Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00116 004067 18644143 na godz. na dobę w sumie
Niech ci się coś pięknego przyśni - audiobook
Niech ci się coś pięknego przyśni - audiobook
Autor: Długość nagrania:
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7878-151-6 Data wydania:
Lektor: Hubert Urbański
Kategoria: audiobooki >> dokument, literatura faktu, reportaże
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Historia chłopca, który by zapomnieć o żalu, postanowił oszukać siebie i świat.

Matka Massima zmarła, gdy chłopiec miał dziewięć lat. Od dnia, w którym w sylwestrowy poranek znalazł na łóżku jej szlafrok, Massimo musiał nauczyć się żyć bez niej. Mieszkając z ojcem, który go nie rozumiał i z nianią, która nie potrafiła okazać mu żadnych uczuć, chłopiec musiał uciekać w dziecięcą wyobraźnię. Świat pełen złudzeń wydawał mu się najlepszym schronieniem przed nieprzyjazną rzeczywistością. Nadszedł jednak czas, w którym Massimo musiał zagłuszyć w sobie żal i na nowo nauczyć się kochać. Po wielu latach wspomnienie matki nadal pozostawało niezwykle żywe. Ale co zrobić w momencie, w którym nawet ono okazuje się kłamstwem?

Poruszająca, zaskakująca i bajecznie napisana autobiograficzna powieść jednego z najpopularniejszych włoskich dziennikarzy, Massima Grammelliniego.

Massimo Gramellini (ur. 1960) – włoski pisarz, dziennikarz i publicysta. Jego artykuły, poświęcone głównie polityce i społeczeństwu Włoch, ukazują się od wielu lat w dzienniku „La Stampa”. Pierwsza powieść Gramelliniego L’ultima riga delle favole (2010) odniosła duży sukces na rodzimym rynku i została przetłumaczona na kilka języków. Jeszcze większym powodzeniem cieszyła się druga, oparta na życiu autora książka Niech ci się coś pięknego przyśni (2012, wyd. pol. 2014), opowiadająca o chłopcu, który z tęsknoty za zmarłą matką postanowił uciec w świat pełen złudzeń.

Hubert Urbański (ur. 1966) – osobowość telewizyjna, aktor, dziennikarz, prezenter. Zdobył wiele nagród, świadczących o uznaniu i sympatii ze strony widzów. Jest laureatem Wiktora i zdobywcą Telekamery.

Studiował filologię indyjską na UW, a następnie podjął studia na Wydziale Aktorskim PWST w Warszawie. Ma na swoim koncie kilka ról. Szlify dziennikarskie zdobywał w radiu – Radiu ZET, Radiu Kolor i Tok FM. Widzowie znają go przede wszystkim z realizowanych przez TVN show „Jestem, jaki jestem”, „Wyprawa Robinson”, „Dla Ciebie wszystko”, „Taniec z gwiazdami” oraz z teleturnieju „Milionerzy”. W TVP prowadził „Bitwę na głosy” i „Voice of Poland” oraz „Pytanie na śniadanie”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Niech ci się coś pięknego przyśni
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: