Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00584 010697 20686148 na godz. na dobę w sumie
Noce i dnie. Tomy 3 i 4 - audiobook
Noce i dnie. Tomy 3 i 4 - audiobook
Autor: Długość nagrania: 36:17:18
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-699-113-9 Rok wydania:
Lektor: Jaromir Wroniszewski
Kategoria: audiobooki >> lektury szkolne, opracowania lektur >> klasy 1-3
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Tomy trzeci i czwarty jednej z najważniejszych powieści dwudziestolecia międzywojennego w wersji audio. Książka Marii Dąbrowskiej, która do tej pory zachwyca epickim rozmachem.

Maria Dąbrowska szczegółowo opowiada losy rodziny Niechciców i Ostrzeńskich. Maciej Niechcic to szlachcic, który upodobał sobie towarzystwo inteligencji. Jego syn Michał wywołuje skandal, gdy żeni się z Florentyną Klicką, która miała wstąpić do zakonu. Michał – gorliwy patriota – bierze udział w powstaniu styczniowym, co kończy się dla niego zesłaniem na Syberię. Równolegle zapoznajemy się z rodziną Ostrzeńskich, rodzicami Barbary, która po przeżytym zawodzie miłosnym decyduje się wyjść za mąż za Bogumiła Niechcica. Czy małżeństwo zawarte z rozsądku może być szczęśliwe? Jak ułoży się życie potomstwa tej pary?
Dąbrowska stworzyła w „Nocach i dniach” realistyczny portret wielopokoleniowej rodziny uwikłanej w burzliwą historię Polski. Akcja powieści rozpoczyna się w 1863 r., a kończy w 1914 r., toczy się więc w jednym z najtrudniejszych okresów dla naszego kraju. Napisana z epickim rozmachem powieść traktuje o codziennej walce o utrzymanie rodziny, miłościach jej kolejnych członków – zarówno tych spełnionych, jak i zawiedzionych, o tragediach, które spotykają Niechciców.
Wydawane w częściach od 1932 r. „Noce i dnie” od początku cieszyły się wielką popularnością wśród czytelników. W 1975 r. na podstawie książki powstał film Jerzego Antczaka z doskonałymi rolami Jadwigi Barańskiej i Jerzego Bińczyckiego. Dziś powieść należy do kanonu lektur szkolnych.
„Noce i dnie” usłyszymy w interpretacji aktora Jaromira Wroniszewskiego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Noce i dnie. Tomy 3 i 4
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: