Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00337 007731 18452957 na godz. na dobę w sumie
Pamiętniki - audiobook
Pamiętniki - audiobook
Autor: Długość nagrania: 15:56:56
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-280-0866-3 Data wydania:
Lektor: Waldemar Barwiński
Kategoria: audiobooki >> dokument, literatura faktu, reportaże
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Najsłynniejszy uwodziciel, rozpustnik i amant wszechczasów. Casanova do dziś stanowi inspirację dla artystów, pisarzy i reżyserów. Jego Pamiętniki to jednak nie tylko miłosne podboje. To przede wszystkim nieocenione źródło historyczne ukazujące osiemnastowieczne społeczeństwo z perspektywy salonów i… sypialni. Zapiski Casanovy pokazują, jak bardzo legenda różni się od rzeczywistości. Choć Włoch jest w dużej mierze cynicznym bawidamkiem, często bez skrupułów wykorzystującym naiwne kobiece serca, to jego romansowe przygody nieraz były podszyte szczerymi uczuciami. Nie sposób odmówić mu mocnego charakteru, znakomitego wykształcenia i wyjątkowych zdolności, które wykorzystywał nie tylko do miłosnych podbojów…

Giovanni Giacomo Casanova (1725–1798) – słynny włoski awanturnik i kochanek, poeta i pisarz. Był doktorem prawa kanonicznego, księdzem, podróżnikiem, alchemikiem, skrzypkiem, dyplomatą, matematykiem i przemysłowcem. Niekiedy uznawany za szpiega.

Najważniejsze dzieło Casanovy to Historia mojego życia, spisywana od 1790 roku. W latach 1826–1838 pt. Pamiętniki ukazało się 12 tomów pierwszej, ocenzurowanej wersji dzieła, z której wycięto m.in. sceny erotyczne. Pełne wydanie przygotowano dopiero w 1960 roku. Polski przekład wybranych fragmentów opracował Tadeusz Evert.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Pamiętniki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: