Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00040 002933 18776022 na godz. na dobę w sumie
Prorok - audiobook
Prorok - audiobook
Autor: Długość nagrania: 01:45:46
Wydawca: Aleksandria Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-031-300-8 Rok wydania:
Lektor: Mirosław Neinert
Kategoria: audiobooki >> literatura piękna, beletrystyka >> proza
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Dwadzieścia sześć esejów poetyckich autorstwa Khalila Gibrana to niezwykłe dzieło, które urzeka nie tylko mądrością, lecz przede wszystkim – pięknym językiem.

O miłości, małżeństwie, dzieciach, zbrodni i karze, ale także – o jedzeniu i piciu, domach, strojach, kupowaniu i sprzedawaniu – w swoim dziele „Prorok” Khalil Gibran porusza tematy dotyczące ludzkiego życia, zarówno te wzniosłe, jak i te przyziemne.
Pretekstem do snucia filozoficznych refleksji jest historia proroka Al Mustafy, który mieszka w obcym mieście Orfalez. Od 12 lat oczekuje on na statek, którym mógłby powrócić do domu. Kiedy okręt przypływa, czuje, że powinien na niego wsiąść, lecz zarazem nie chce rozstawać się z mieszkańcami Orfalezu, którzy go kochają i czczą jako mędrca. Jasnowidząca kapłanka przekonuje Mustafę do powrotu w rodzinne strony, ale zanim to zrobi, powinien przekazać ludowi swoją mądrość. I tak, przez cały dzień, Al Mustafa dzieli się swoją wiedzą z mieszkańcami Orfalezu, którzy proszą: „opowiedz nam o...”.
Piękny język poematu i uniwersalność przypowieści sprawiły, że dzieło Gibrana stało się niezwykle popularne. Szacuje się, że było obok Biblii najlepiej sprzedającą się książką w XX w. Choć powstało w 1923 r., największą sławę zyskało w latach 60., kiedy zostało „odkryte” przez ruch New Age. Przetłumaczone na kilkadziesiąt języków, od pierwszego wydania rozeszło się w nakładzie 100 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Prorok
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: