Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00058 007362 20324652 na godz. na dobę w sumie
Świat według Mellera - audiobook
Świat według Mellera - audiobook
Autor: Długość nagrania: 08:05:09
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-508-1 Rok wydania:
Lektor: Jan Englert, Michał Komar
Kategoria: audiobooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> biografie i autobiografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Arcyciekawy wywiad rzeka ze Stefanem Mellerem o jego życiu, polityce i losach polskiej inteligencji w PRL-u. Nominowany do nagrody Książka Audio Roku 2008.

Stefan Meller w rozmowie z Michałem Komarem cofa się pamięcią do lat studiów w Warszawie i Krakowie. Koleje swojego losu ukazuje na tle wydarzeń, które zaważyły na przyszłości wielu polskich inteligentów. Opowiada o doświadczeniach, które stały się udziałem Polaków z pokolenia Marca ’68, i cenie, jaką płaciło się za lata konfliktu z polityczną rzeczywistością.
Sam należał do osób, które mimo represji nie zdecydowały się na emigrację. Wybór ten kosztował go sześć lat przymusowego bezrobocia. Po ukończonych studiach historycznych zarabiał na życie jako roznosiciel mleka, bibliotekarz, korepetytor, a nawet jako starsza kosmetyczka w Spółdzielni „Izis”. Wbrew przeciwnościom losu napisał i obronił pracę doktorską. Dopiero wtedy dostał zgodę na pracę w filii UW w Białymstoku, a później na prowadzenie zajęć w warszawskiej PWST.
Opowieść Stefana Mellera nie nosi jednak znamion martyrologicznych. Z relacji obejmującej lata 1956–92 wyłania się obraz barwnej społeczności, która na przekór wszelkim trudnościom wykazała się wielkim hartem ducha.
„Świat według Mellera” intryguje jak dobra powieść, a interpretacja znakomitego aktora Jana Englerta świetnie oddaje barwny i dosadny język tuza polskiej polityki.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Świat według Mellera
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: