Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00315 005955 18969464 na godz. na dobę w sumie
Szkolne przygody Pimpusia Sadełko - audiobook
Szkolne przygody Pimpusia Sadełko - audiobook
Autor: Długość nagrania: 00:26:00
Wydawca: Liber Novus Marcin Nowak Język publikacji: polski
ISBN: 978-9963-9598-1-5_01 Data wydania:
Lektor: Janusz Szewczyk
Kategoria: audiobooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook (-42%)).
Twoje dziecko na pewno zna już kota Filomena i Bonifacego. Ale czy zna Pimpusia Sadełko? Psotliwego kociego jedynaka, którego życie składa się z rozmaitych figli i dostarcza mnóstwo radości kolejnym pokoleniom młodych Polaków? Jeśli nie – koniecznie ich ze sobą zapoznaj. Czas na najpiękniejsze polskie bajki wraca.

Kotek Pimpuś Sadełko to główny bohater tryskającego dowcipem poetyckiego opowiadania, które przed I wojną światową stworzyła wybitna pisarka literatury dziecięcej - Maria Konopnicka. Pimpuś, jak przystało na rozpieszczonego jedynaka i kota chodzącego zawsze własnymi drogami, miewa wiele psotliwych pomysłów i przygód. Czy jego harce skończą się, gdy trafi do prowadzonej przez panią Matusową szkoły „Pod Pierogiem”? Co takiego wydarzy się w życiu małego kotka, że nagle wyciągnie on wnioski z prawionych mu morałów i postanowi stać się najgrzeczniejszym kotem w okolicy? Tego dowiecie się z bajki, którą ciepłym melodyjnym językiem czyta lektor Janusz Szewczyk.

Bajka jest niezwykle melodyjna, napisana została piękną przedwojenną polszczyzną, pełną rymów. Doskonała do czytania i słuchania. Przygotowana została w oparciu o wydanie sprzed I wojny światowej, dzięki czemu prezentujemy ją w całości. Publikacje Konopnickiej po II wojnie światowej były cenzurowane.

Wydawca: Unicyp

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Szkolne przygody Pimpusia Sadełko
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: