Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00845 014328 15985345 na godz. na dobę w sumie
Wakacje w Trzeciej Rzeszy - audiobook
Wakacje w Trzeciej Rzeszy - audiobook
Autor: Długość nagrania:
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 9788381694704 Data wydania:
Lektor: Leszek Filipowicz
Kategoria: audiobooki >> dokument, literatura faktu, reportaże
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Podobnie jak setki tysięcy turystów przyjeżdżasz w 1938 roku do Niemiec. Na parkingu we Frankfurcie podchodzi do ciebie Żydówka i prosi, byś zabrał stąd jej nastoletnią córkę, bo tu nie przeżyje. Co robisz?

Życie codzienne w Trzeciej Rzeszy poznajemy oczami przyjezdnych turystów, pisarzy, studentów, biznesmenów, dyplomatów, sportowców, działaczy komunistycznych, celebrytów, naukowców, dziennikarzy, a także tureckiego sułtana i indyjskiego maharadży. To z ich relacji - często opublikowanych po raz pierwszy - brytyjska historyczka Julia Boyd tka obraz życia codziennego w Niemczech po roku 1918. Pokazuje, jak rodził się tam faszyzm, i zastanawia się, jak to możliwe, że miliony ludzi dały mu się uwieść, a przyjezdni tak długo przymykali oczy na to, co działo się w kraju, który 'podbijał ich serca komfortem, życzliwością i dobrą ceną', jak głosiła reklama turystyczna z lata 1939 roku.

Julia Boyd - brytyjska historyczka, znana z przeczesywania na potrzeby swoich książek licznych światowych archiwów. Autorka m.in. 'A Dance with the Dragon' o środowisku cudzoziemców w Pekinie na początku XX wieku oraz 'The Excellent Doctor Blackwell' o pierwszej o pierwszej kobiecie lekarce. Jako żona dyplomaty, Julia Boyd przez kilka lat mieszkała w Niemczech na przełomie lat 70. i 80. Dziś mieszka w Londynie.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Wakacje w Trzeciej Rzeszy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: