Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00060 005962 19958353 na godz. na dobę w sumie
Wielki skok - audiobook
Wielki skok - audiobook
Autor: Długość nagrania: 06:42:56
Wydawca: MT Biznes Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7746-380-2 Data wydania:
Lektor: Janusz German
Kategoria: audiobooki >> praktyczna edukacja, samodoskonalenie, motywacja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Większość z nas wierzy, że ostatecznie poczuje satysfakcję i zadowolenie z życia, gdy nadejdą od dawna oczekiwane dobre wieści, gdy stworzy udany związek czy zrealizuje jakiś osobisty cel.

A jednak rzadko kiedy rzeczywiście tak się dzieje. Często wkrótce po tym, gdy los się do nas uśmiechnie, ulegamy negatywnym emocjom, które stają się źródłem destrukcyjnych zachowań. W naszej głowie pojawiają się takie oto myśli: „nie zasługuję na to”, „to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe”, a także inne szkodliwe schematy myślowe, które nie pozwalają nam doświadczać w pełni zasłużonej radości i satysfakcji. Brzmi znajomo? Zjawisko to autor określa mianem Problemu Górnej Granicy, który stanowi negatywną reakcję emocjonalną na pozytywne wydarzenia w ludzkim życiu. Problem Górnej Granicy nie tylko staje na drodze do szczęścia, lecz także uniemożliwia realizację celów, stanowiąc tym samym poważną życiową przeszkodę.

W książce Wielki skok w sposób, który angażuje zarówno umysł, jak i serce, Gay Hendricks prezentuje prosty, lecz kompletny program pokonywania tej przeszkody na drodze do szczęścia i spełnienia. Na podstawie wieloletniego doświadczenia Hendricks wyszczególnił i opisał cztery ukryte lęki, które stanowią źródło Problemu Górnej Granicy.

Książka Wielki skok przedstawia wypróbowaną metodę, pozwalającą ustalić, który z czterech lęków uniemożliwia nam osiągnięcie osobistej górnej granicy, a następnie ograniczenie to pokonać w celu wyniesienia naszego życia do poziomu określanego przez Hendricksa mianem Strefy Geniuszu. Hendricks wytycza prostą ścieżkę do realizacji prawdziwego potencjału oraz sukcesu zarówno w sferze finansowej, jak i osobistej.

 

Gay Hendricks od ponad trzydziestu lat przyczynia się do rozwoju takich dziedzin, jak transformacja związku (relationship transformation) i terapia body-mind. W swojej karierze dr Hendricks był coachem ponad ośmiuset menedżerów wywodzących się między innymi z wyższej kadry kierowniczej takich firm, jak Dell, Hewlett-Packard, Motorola czy KLM. Wraz z żoną, dr Kathlyn Hendricks, napisał wiele książek, w tym Conscious Loving, The Corporate Mystic czy najnowszą – przetłumaczony na siedemnaście języków (w tym także na język polski) bestseller magazynu „New York Times” pt. Pięć życzeń. Dr Hendricks uzyskał tytuł doktora z zakresu counselingu na Uniwersytecie Stanforda. Przez dwadzieścia jeden lat był wykładowcą na Uniwersytecie Kolorado. Po zakończeniu kariery uniwersyteckiej założył Hendricks Institute oferujący seminaria w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Dr Hendricks jest także założycielem nowego wirtualnego centrum edukacji z zakresu psychologii transformacji, Illumination University. www.hendricks.com.

 

Wiemy, jak czuć się źle. Mamy miliony połączeń nerwowych odpowiedzialnych za rejestrowanie bólu. Oczywiście mamy też w różnych miejscach ośrodki przyjemności. Lecz gdzie znajdują się mechanizmy odpowiedzialne za trwałe, naturalne dobre samopoczucie? Dzięki poszukiwaniom odpowiedzi na powyższe pytanie mogłem zacząć żyć w sposób, o jakim wcześniej tylko marzyłem, a także pomagać wielu innym ludziom spełniać ich własne marzenia. Jeśli idea realizacji własnego potencjału jest ci bliska, to trzymasz właśnie w swoich rękach narzędzie, które pomoże ci urzeczywistnić ją we własnym życiu.
Gay Hendricks

Każdy powinien przeczytać tę książkę. Pokazuje ona, w jaki sposób (…) realizować swój potencjał w osobistej Strefie Geniuszu. Jej lektura inspiruje do pełnej zdziwienia refleksji i kreatywności, czyli do korzystania z naszych najcenniejszych zasobów intelektualnych.
Mark Victor Hansen - współautor książki Złam kod milionerów

Gay opanował sztukę dobrego życia (…) żyje we wspaniałym, opartym na miłości związku i odnosi wielkie sukcesy zawodowe. Nikt lepiej nie zainspiruje nas do pełnej realizacji osobistego potencjału w każdej sferze życia.
Mariel Hemingway - autorka książki Mariel Hemingway’s Healthy Living from the Inside Out

Nawet jeżeli odnosimy sukcesy i mamy wiele powodów do satysfakcji, prędzej czy później natykamy się na górną granicę. Paradoksalni

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Wielki skok
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: