Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00266 006050 12772815 na godz. na dobę w sumie
Wyścig z czasem - audiobook
Wyścig z czasem - audiobook
Autor: Długość nagrania:
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 9788380696327 Data wydania:
Lektor: Afrodyta Weselak
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Boeing 747 z kompletem pasażerów na pokładzie wylatuje ze Sztokholmu i bierze kurs na Nowy Jork. Krótko po starcie załoga znajduje list, który zawiera groźby i żądania skierowane pod adresem rządów Szwecji i USA. Terroryści chcą zmusić rząd Szwecji do anulowania decyzji o wydaleniu z kraju człowieka, który według szwedzkiej policji bezpieczeństwa (Säpo) stanowi zagrożenie dla państwa, a Stany Zjednoczone - do zamknięcia tajnego więzienia CIA. Obie strony mają na to około dwunastu godzin. Inaczej samolot wyleci w powietrze.

Komisarz policji kryminalnej Alex Recht udaje się do siedziby Säpo, gdzie wraz z Eden Lundell bierze udział w śledztwie. Fredrika Bergman zaś, która od pewnego czasu pracuje w ministerstwie sprawiedliwości, zostaje łącznikiem między policją a rządem. Oboje dość szybko dochodzą do wniosku, że porwanie samolotu ma drugie dno, które muszą odkryć. A czasu jest niewiele, w dodatku nikt - ani Amerykanie, ani osadzony mężczyzna podejrzewany o terroryzm, ani jego bliscy - nie chce z nimi rozmawiać.
Godziny mijają, już wkrótce w samolocie skończy się paliwo, a stawką jest życie ponad czterystu osób...


Kristina Ohlsson z wykształcenia jest politologiem, pracowała jako analityk policyjny, była też zatrudniona w szwedzkim ministerstwie spraw zagranicznych. W 2012 roku podjęła decyzję, że całkowicie poświęci się pisarstwu.

Copyright © Kristina Ohlsson, 2012. Published by agreement with Salomonsson Agency. All rights reserved. Copyright © for the translation by Wojciech Łygaś. Copyright © for the audio edition by Prószyński Media Sp. z o.o.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Wyścig z czasem
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: