Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00246 005775 18969636 na godz. na dobę w sumie
Z  wielką odwagą - audiobook
Z wielką odwagą - audiobook
Autor: Długość nagrania: 09:20:46
Wydawca: Laurum Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-746-794-7 Rok wydania:
Lektor: Masza Bogucka-Steczek
Kategoria: audiobooki >> poradniki >> rozwój osobisty
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Odważ się być wrażliwy! Poradnik, który obala kulturowy mit, według którego wrażliwość jest słabością, i dowodzi, że w żadnej sytuacji nie warto stać z boku.

Doświadczana przez nas niepewność, podejmowane ryzyko definiują, co to znaczy być wrażliwym lub wykazywać się wielką śmiałością.
Brené Brown wyjaśnia, w jaki sposób wrażliwość stanowi sedno trudnych emocji, takich jak lęk, żal czy rozczarowanie, a jednocześnie jest miejscem narodzin miłości, uczucia przynależności, radości, empatii i kreatywności. Autorka tłumaczy, że gdy odcinamy się od naszej wrażliwości, dystansujemy się od doświadczeń, które nadają naszemu życiu sens i znaczenie.
Poradnik „Z odwagą” nie jest poświęcony wygrywaniu. W świecie, w którym dominuje myślenie w kategoriach „nigdy dość”, a lęk stał się drugą naturą człowieka, wrażliwość jest czymś niemal wywrotowym. Czasem nawet nieco niebezpiecznym. Niewątpliwie, jeśli do niej sięgniemy, ryzyko, że ktoś nas skrytykuje lub zrani, znacznie wzrośnie. Jednak gdy prześledzimy nasze życie, odkryjemy, że nic nie jest równie niekomfortowe, jak stanie z boku i zastanawianie się, jakby to było, gdybyśmy mieli odwagę wkroczyć na ring.

„Nie krytyk się liczy, nie człowiek, który wskazuje, jak potykają się silni albo co inni mogliby zrobić lepiej. Chwała należy się mężczyźnie na arenie, […] który dzielnie walczy, który wie, co to jest […] wielkie poświęcenie, który ściera się w słusznych sprawach, który w swych najlepszych chwilach poznał tryumf wielkiego wyczynu, a w najgorszych, gdy przegrywa, to przynajmniej przegrywa z odwagą, nie chcąc, aby jego miejsce było wśród chłodnych i nieśmiałych dusz, które nigdy nie poznały ani smaku zwycięstwa, ani smaku porażki” – Theodore Roosevelt

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Z wielką odwagą
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: