Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00086 003690 18672060 na godz. na dobę w sumie
AudioPolityka - 33/2014
AudioPolityka - 33/2014
Numer: 33/2014 Archiwum publikacji: numery archiwalne
Wydawca: Polityka Spółdzielnia Pracy Język publikacji: polski
ISSN: 0032-3500 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: e-prasa >> polityka, społeczno-informacyjne
Porównaj ceny (wydanie papierowe, wydanie cyfrowe).

AudioPolityka to płatny serwis Polityki udostępniany w każdy wtorek o 20.00.

AudioPolityka to dziesięć wybranych udźwiękowionych tekstów z aktualnego tradycyjnego wydania Polityki nagranych przez profesjonalnych lektorów. AudioPolityka umożliwia wysłuchanie najlepszych tekstów wydania kioskowego Polityki w drodze do pracy, na uniwersytet, w samochodzie, tramwaju, w czasie spaceru, ale również w zaciszu domowym tuż przed snem lub przy śniadaniu.

W AudioPolityce usłyszymy teksty m.in. Janiny Paradowskiej, Jacka Żakowskiego, Mariusza Janickiego, Wiesława Władyka, Daniela Passent, Marka Ostrowskiego, Krzysztofa Mroziewicza.

TEMAT TYGODNIA

1. Wojna z Putinem

Niedawno cieszyliśmy się spokojem naszej zielonej wyspy. Dziś mamy groźny konflikt na progu, nadciąga wojna handlowa, a i świat trzeszczy – Waszyngton nie rozmawiał z Moskwą tak zimnowojennym tonem od lat. Co to teraz będzie?

Marek Ostrowski

TEST NA ŚWIATOPOGLĄD

2. Od lewaka do katotaliba

Wiele się mówi ostatnio o klauzuli sumienia. Ale sumienie wyrasta z wyznawanego światopoglądu. A poglądy na świat dzielą Polaków bardziej niż wojna PiS z Platformą. Jak przebiegają linie tego podziału?

Mariusz Janicki Wiesław Władyka

SPOŁECZEŃSTWO

3. Kiedy zaczyna się starość

Od czasu wyznaczenia nowego wieku emerytalnego mamy nową „granicę starości”: 67 lat. Liczne programy społeczne sugerują, że magiczny próg to już nawet tzw. 55 plus. Tyle że coraz więcej osób nawet po siedemdziesiątce nie czuje się staro.

Ewa Wilk, Paweł Walewski

4. Kabarety jak berety

Artyści kabaretowi – to oni teraz zapełniają amfiteatry, żeby wraz z widownią pożartować z żony, szwagra i teściowej. Oto dość niewesoła opowieść o tym, co raduje Polaków.

Aneta Kyzioł 

5. Ballada o Człowieku Orkiestrze

O takich jak on mówi się gość z życiorysem. Magistra Inżyniera Człowieka Orkiestrę zna cała Łomża. Ostatnio stał się też bohaterem internetu, w którym filmiki z jego koncertami i sesjami modowymi żony mają wierną rzeszę fanów.

Marcin Kołodziejczyk

RYNEK

6. Nakazany owoc

Zapewniamy, że nasze owoce i warzywa są najlepsze na świecie, ale sami z każdym rokiem jemy ich coraz mniej. Może wreszcie zaczniemy jeść więcej, z patriotycznego obowiązku?

Joanna Solska

7. Napad na bank

Węgierski premier postanowił wycisnąć z zagranicznych banków, ile tylko się da. Ale uwaga: nikłe zyski osiągane na Węgrzech banki rekompensują sobie w pozostałych krajach środkowoeuropejskich. Także u nas.

Cezary Kowanda

ŚWIAT

8. Wakacje z wybuchami

Rośnie zainteresowanie podróżami turystycznymi do miejsc naznaczonych śmiercią i cierpieniem, stref konfliktów zbrojnych. Można samemu posmakować nieszczęść, które pokazują w telewizji.

Artur Domosławski

NAUKA

9. Szpital Przemienienia

Wydana właśnie w Polsce książka francuskiego lekarza stażysty to prawdziwy dowód, że słowem można leczyć.

Paweł Walewski

KULTURA

10. Siedzą i czytają

Trafił do nas list od Klubu Zarażonych Kulturą im. Jeana Geneta, który szukał kontaktu z innymi klubami czytelniczymi. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że nadawcą był zakład karny w Rawiczu.

Justyna Sobolewska


Darmowy fragment publikacji:


Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

AudioPolityka
Numer:
33/2014

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również: