Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00834 016430 15997546 na godz. na dobę w sumie
Wysokie Obcasy - Numer Specjalny - e-wydanie - 11/2019 (Praca)
Wysokie Obcasy - Numer Specjalny - e-wydanie - 11/2019 (Praca)
Numer: 11/2019 (Praca) Archiwum publikacji: numery archiwalne
Wydawca: Agora Język publikacji: polski
ISSN: 1506-9087 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: e-prasa >> psychologiczne
Porównaj ceny (wydanie papierowe, wydanie cyfrowe (-10%)).

Wydanie specjalne cotygodniowego dodatku do sobotniej „Gazety Wyborczej”. Zbiera najlepsze teksty, daje wgląd w przedstawione przekrojowo tematy z różnych dziedzin.

Dlaczego wymyślenie koszuli do porodu miałoby być głupsze od wymyślenia płaszcza przeciwdeszczowego? Jak zacząć karierę w IT? Po co nam krytyczne myślenie i czy można się go nauczyć? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w najnowszym numerze dwumiesięcznika „Wysokie Obcasy Praca', który ukaże się na rynku już jutro, 31 października br.

Bohaterką okładki najnowszego wydania „Wysokich Obcasów Praca' jest Bianka Siwińska, doktor nauk politycznych, prezeska Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy', działaczka na rzecz zwiększenia udziału kobiet w rozwoju technologii oraz twórczyni kampanii społecznych, m.in. „Dziewczyny na politechniki' i „Dziewczyny do ścisłych'. Radzi ona, jak zacząć karierę w IT i nigdy nie wątpić w siebie.

Branża cyberbezpieczeństwa potrzebuje więcej kobiet. Dwanaście z nich opowiada redakcji 'Wysokich Obcasów Praca' o swojej karierze i zachęca do podejmowania wyzwań. Do stawiania czoła przeciwnościom losu i walki o zawodową niezależność namawiają czytelników również przedsiębiorcze mamy, prezentując autorskie sposoby na sukces.

W dziale Psychologia redakcja pyta psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego o uzależnienia ludzi sukcesu, a dr Agnieszkę Mościcką-Teskę o mobbing w pracy oraz o to, jak się przed nim bronić. Poza tym praktycznych porad udziela dr Anna Kieszkowska-Grudny - jak walczyć ze stresem w pracy, a Dorota Warakomska radzi, jak wygłosić przemowę, żeby ludzie słuchali i dali się przekonać.

W numerze również rozmowa z Mają Gojtowską, specjalistką ds. komunikacji, o dobrej rekrutacji, nauka krytycznego myślenia w epoce fakenewsów, trzy lekcje jak ponieść się po porażce, pięć idealnych gier przeciwdziałających spadkowi kreatywności czy opowieść o trudnych losach pierwszych ginekolożek. Dodatkowo w wydaniu znalazła się inspirująca historia 26-letniej Sabriny Gonzalez Pasterski - 'kardashianki' świata nauki oraz lekcja pokory od Katarzyny Wielkiej z miniserialu HBO.


Darmowy fragment publikacji:
Gdzie kupić całą publikację:

Wysokie Obcasy - Numer Specjalny - e-wydanie
Numer:
11/2019 (Praca)

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również: