Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01186 014912 15988274 na godz. na dobę w sumie
Arabia Saudyjska. Przewodnik biznesowy.  - ebook/pdf
Arabia Saudyjska. Przewodnik biznesowy. - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 142
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-272-4430-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Utrzymywanie bliskich kontaktów biznesowych z przedstawicielami innych państw, często też innych kultur może być pożyteczne dla obydwu stron relacji, konieczne jest jednak poznanie warunków, w których osoba lub organizacja, z którą współpracujemy funkcjonuje m.in. kultury kraju, systemu: społecznego, politycznego, prawnego i zasad funkcjonowania krajowej gospodarki. Dzięki posiadaniu wiedzy z tego zakresu, możliwa stanie się efektywna współpraca. Bez niej możemy tylko liczyć na łut szczęścia, który sprawi, że nie popełnimy żadnej gafy podczas rozmów biznesowych, czy też osiągniemy szybko zwrot z naszych zagranicznych inwestycji oraz podbijemy naszymi produktami 'egzotyczne' rynki.

Niestety obecnie, wielu przedstawicieli rodzimego biznesu uważa, że tylko 'suche' słupki pełne cyfr i matematycznych obliczeń są w stanie zobrazować powodzenie współpracy biznesowej z przedstawicielami innych państw, zapominając o tym, że w wielu przypadkach dopiero całościowe poznanie funkcjonowania kraju, z którego reprezentantami nawiązaliśmy współpracę, regionu naszych działań oraz zagrożeń, które w miejscu takim mogą na nas czekać umożliwi osiągnięcie pełnego sukcesu biznesowego.

Każde państwo świata to zupełnie inny 'teatr' działań biznesowych, w wielu przypadkach działając w zupełnie innych jednostkach samorządowych tego samego państwa spotykamy się z zupełnie innym 'klimatem biznesowym'. Dlatego obecnie podstawą działalności biznesowej powinno być nie tylko koncentrowanie się na analizach opartych na wspomnianych już 'słupkach', w wielu przypadkach dostosowanych tylko i wyłącznie do naszych realiów, ale także zadawanie dużej ilości pytań dotyczących różnych aspektów działalności państwa, z którym chcielibyśmy podjąć współpracę.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Arabia Saudyjska. Przewodnik biznesowy.
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: