Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00192 003302 18663049 na godz. na dobę w sumie
Autorytaryzm a brzytwa Ockhama - ebook/pdf
Autorytaryzm a brzytwa Ockhama - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-383-586-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> nauki interdyscyplinarne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Wielostronna monografia poświęcona zagadnieniu autorytaryzmu. Próba dotarcia do istoty pojęcia, ulokowania go w kontekście społeczno-politycznym i identyfikacji tła jego popularności w psychologii.

„Recenzowana praca jest rzadko dziś spotykaną wielostronną, krytyczną monografią jednego z najważniejszych konstruktów teoretycznych z zakresu nauk społecznych. (…) Należy mieć nadzieję, że wśród uważnych czytelników wywoła dyskusję przekraczającą ramy nauk społecznych, w tle całej pracy pojawia się bowiem trafna – choć nie całkiem przyjemna dla naukowców – konstatacja, że przywiązanie do własnych hipotez i do autorytetów bywa silniejsze niż rzetelna weryfikacja empiryczna owych hipotez”.

prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska„Książka jest wyrazem imponującego zamysłu autora – dokonania wiwisekcji pojęcia autorytaryzmu (…). Celem, a może (...) konsekwencją tej wiwisekcji jest dotarcie do «istoty» pojęcia, «rozebranie» go na części składowe, a w rezultacie odarcie z negatywnej wartościowości, ulokowanie w szerszym kontekście społeczno-politycznym, a także identyfikacja głębszego ideologicznego tła popularności tego pojęcia w psychologii. (…) Ogółem dzieło świadczy o ogromnej kompetencji teoretycznej i metodologicznej Autora. Jest to z pewnością najbardziej obszerna praca dotycząca autorytaryzmu, jaka powstała w polskiej psychologii”.

prof. dr hab. Maria Lewicka

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Autorytaryzm a brzytwa Ockhama
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: