Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00443 008113 20001670 na godz. na dobę w sumie
Autoryzacja wypowiedzi - ebook/pdf
Autoryzacja wypowiedzi - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 320
Wydawca: Wolters Kluwer Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-264-1836-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Instytucja autoryzacji wypowiedzi nie była dotąd przedmiotem opracowania monograficznego, niewiele jest także wypowiedzi na jej temat w doktrynie i piśmiennictwie prawniczym. Prezentowana praca przynosi więc pierwszą wyczerpującą wykładnię nałożonego na dziennikarzy prawnego obowiązku autoryzacji, a także defi nicję pojęcia wypowiedzi w odniesieniu do werbalnych i niewerbalnych form ekspresji. Autorka charakteryzuje prawne i pozaprawne aspekty korzystania przez prasę z wypowiedzi pod kątem intensywności przyznanej im w aktach prawnych ochrony, omawia również kryteria, zakres i rodzaje obowiązków ciążących na dziennikarzach posługujących się w materiałach prasowych cytatem.
Wywody natury teoretycznej uzupełniają uwagi na temat redakcyjnej praktyki, popartej analizą konkretnych dziennikarskich zachowań, zasad etyki zawodowej dziennikarzy, a także wyników badań przeprowadzonych wśród dziennikarzy prasy drukowanej, radia i telewizji na temat zasad korzystania przez prasę z wypowiedzi i respektowania obowiązku autoryzacji.
Książka adresowana jest do praktyków - prawników, redaktorów i dziennikarzy, a także do osób publicznych udzielających wypowiedzi dla prasy oraz studentów dziennikarstwa i politologii.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Autoryzacja wypowiedzi
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: