Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00450 008031 20263313 na godz. na dobę w sumie
Błąd pomiaru. Dlaczego PKB nie wystarcza  - ebook/epub
Błąd pomiaru. Dlaczego PKB nie wystarcza - ebook/epub
Autor: , , Liczba stron: 132
Wydawca: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-88700-88-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biznes >> ekonomia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

'Książkę tę powinien przeczytać każdy, kto chce lepiej rozumieć złożoność i specyfikę współczesnych przemian oraz dokonań społeczno-gospodarczych. Jej tematem jest pomiar tych dokonań, a jak wiadomo sposób pomiaru zawsze rzutuje na zachowania i decyzje tych, których bezpośrednio lub pośrednio dotyczy. Jeśli pomiar jest błędny lub niepełny, może prowadzić do nieprawidłowości w funkcjonowaniu społeczeństwa i gospodarki. Autorzy książki koncentrują się właśnie na niedostatkach w obecnym systemie pomiaru gospodarki i rozwoju społecznego, a zarazem jakości naszego życia. Podejmują próbę nie tylko identyfikacji tych słabości, ale przede wszystkim wskazania kierunków i możliwości ich eliminowania.' - Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

'Prowokujące, nowe badania (...), które urosły do rozprawy na temat nieadekwatności PKB jako miernika ogólnej sytuacji gospodarczej. Wiele z przedstawionych recept z pewnością wywrze wpływ na decydentów i zwykłych ludzi.' - New York Times


Joseph E. Stiglitz jest profesorem ekonomii na Columbia University oraz laureatem Bates Clark Medal i Nagrody Nobla. Był wiceprezesem i głównym ekonomistą Banku Światowego. Wydał m.in. książki Globalizacja oraz Wojna za trzy biliony dolarów.

Amartya Sen jest profesorem na Lamont University oraz profesorem ekonomii i filozofii na Uniwersytecie Harvarda. Autor książek Identity and Violence oraz Rozwój i wolność. Jest laureatem Nagrody Nobla.

Jean-Paul Fitoussi profesorem ekonomii na Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu oraz prezesem OFCE (Centrum Badań Ekonomicznych przy Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu).

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Błąd pomiaru. Dlaczego PKB nie wystarcza
Autor:
, ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: