Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00354 012775 16913237 na godz. na dobę w sumie
Czterech mężczyzn na brzegu lasu - ebook/epub
Czterech mężczyzn na brzegu lasu - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 365
Wydawca: Saga Egmont Język publikacji: polski
ISBN: 9788726288216 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W Kalińcu niespodziewanie pojawia się grupa geologów. Doktor Caban w towarzystwie inżynierów: Michała Gaja i Huberta Bobrowicza planuje zbadać wiejską ziemię. Miejscowa ludność zdaje się wyczuwać nadchodzące zmiany. Dociera do nich, że być może w Kalińcu powstanie kopalnia. Oznaczałoby to oddanie ukochanej ziemi, czemu nie zadośćuczyni żadna rekompensata. Napięta atmosfera we wsi utrudnia pracę geologom. Czy możliwe jest pogodzenie interesów obu grup?

'Czterech mężczyzn na brzegu lasu' to emocjonująca powieść, trzymająca czytelnika w napięciu do ostatnich stron. Świat Kalińca nie jest czarno-biały, a bohaterowie oprócz sporu o ziemię muszą także uporać się z własnymi demonami sprzed lat.


Stanisława Fleszarowa-Muskat – (1919 – 1989) polska powieściopisarka, publicystka, poetka i dramaturg. Po wojnie wyjechała do Gdyni, gdzie zajęła się twórczością literacką oraz pracą w sektorze kultury. Była dziennikarką „Dziennika Bałtyckiego” oraz kierowniczką literacką Teatru Wybrzeże. Debiutowała w 1948 roku poematem historycznym „Sen o morskiej potędze”. Przez wiele lat była działaczką PZPR i Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.

Jej dorobek obejmuje ponad 700 utworów i jest niejednorodny. Fleszarowa-Muskat zasłynęła jako powieściopisarka, choć pisała także poezję oraz utwory o charakterze publicystycznym.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Czterech mężczyzn na brzegu lasu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: