Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00832 020743 17748185 na godz. na dobę w sumie
Czy Wielki Wybuch był głośny ?. 11 rozmów o historii i życiu codziennym Wszechświata - ebook/epub
Czy Wielki Wybuch był głośny ?. 11 rozmów o historii i życiu codziennym Wszechświata - ebook/epub
Autor: , Liczba stron: 488
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3809-7258-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> popularnonaukowe
Porównaj ceny (książka, ebook (-19%), audiobook).

Przyszłość i przeszłość Wszechświata, czarne dziury, gwiazdy neutronowe, planety słoneczne i pozasłoneczne, czerwone olbrzymy, białe karły, fale grawitacyjne Astrofizyka jest fascynująca, ale i niełatwa. Ta książka prowadzi czytelnika krok po kroku nie tylko daje odpowiedzi, ale i podsuwa pytania.
Karolina i Jean-Pierre, których rozmowy zostały zapisane w tej książce, to postacie stworzone przez autorów: dziennikarkę radiową Karolinę Głowacką i astrofizyka Jeana-Pierrea Lasotę. Oprócz imion, autorzy oddali postaciom wiele z samych siebie. Karolina Karolinie ciekawość, dociekliwość, wizję tego, co człowiek, który nie jest fizykiem, wie o fizyce i nie ukrywajmy odwagę w rozmowie z uczonymi. Jean-Pierre Jeanowi-Pierreowi użyczył wiedzy, poglądów, dowcipu, dokonań naukowych, wspomnień i ochoty na wystawianie się na pytania młodych, bardzo dociekliwych osób.

Karolina Głowacka  dziennikarka, w Radiu TOK FM prowadzi m.in. audycję Radiowa Akademia Nauk. Teksty popularnonaukowe publikuje głównie w Focusie. W 2016 wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis PAP Nauka w Polsce. Mieszka w Warszawie.


Jean-Pierre Lasota  fizyk teoretyk i astrofizyk, autor ponad 250 prac naukowych i kilku książek. Profesor honorowy w Instytucie Astrofizyki w Paryżu i profesor zwyczajny w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie. Przez wiele lat kierował Wydziałem Astrofizyki Relatywistycznej i Kosmologii Obserwatorium Paryskiego i był doradcą naukowym prezesa francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych. Wieloletni członek komitetów nadzorujących budowę i działanie detektora fal grawitacyjnych Virgo. Mieszka z żoną w Paryżu i Warszawie.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Czy Wielki Wybuch był głośny ?. 11 rozmów o historii i życiu codziennym Wszechświata
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: