Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00044 008102 20950491 na godz. na dobę w sumie
Dalej od gwiazd - ebook/pdf
Dalej od gwiazd - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 216
Wydawca: Biblioteka Analiz Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-61154-87-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kultura, sztuka, media
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

'Dalej od gwiazd' to opowieść o człowieku, który kochał kobiety, książki i alkohol, w takiej właśnie kolejności. Mundek chciał uciec z małego miasta na Dolnym Śląsku do Barcelony, aby trudnić się tam sprzedażą piwa i pisaniem książek. Jego droga do Katalonii rozpoczyna się w Juracie i wiedzie przez Jastrzębią Górę, Anglię, Albanię, Irlandię i Niemcy, gdzie z wrodzonym talentem bohater komplikuje swoje losy. Barcelona jest dla Mundka obietnicą spełnienia marzeń. Jednak jak się okaże, o wiele ważniejsza od celu podróży, będzie sama podróż i ludzie, którzy przez przypadek zaistnieją w jego życiu.

'Dalej od gwiazd' to także opowieść o pisaniu, o próbie pokonania nałogu, o walce z samym sobą oraz o miłości, która miała w tym wszystkim pomóc.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Łukasz Makuła DALEJ OD GWIAZD DALEJ OD GWIAZD DALEJ OD GWIAZD Łukasz Makuła DALEJ OD GWIAZD Jirafa Roja Warszawa 2011 © Copyright by Łukasz Makuła, 2011 © Copyright by Jirafa Roja, 2011 Redakcja: Korekta: Łamanie: Hanna Kukwa Natalia Kiłoczko Tatsu tatsu@tatsu.pl Zdjęcie na okładce: Piotr Golemo ISBN 978-83-61154-87-7 www.jirafaroja.pl Wydanie I Warszawa 2011 For Nose Eyes who despite lousy blowjobs rocked my crazy world like no one ever could There are things that never change And we are not one of them my dear, Trouble with our love is here The trouble with our love is around When you can’t look me in the eye, and lie When you run so far away, That you forget where to go back… Now, you are what you never want to be, Go ahead, blame me… There are things that never change Now we are two strangers with a past And a future, that ain’t going to last And that is a trouble with our love, Last night we saw things like we never did, We both went our way, and hid… Miguel Piñero, Trouble with love 1. Piwo i kawa Był początek lata. Noce stały się ciepłe. Ka(cid:285)dego wieczora ty- siące ławek pachniało marihuaną. Tysiące pustych puszek i butelek pokonanych własną pustką lądowało w krzakach lub rozbijało się o chodniki. Tysiące łez, jedna za drugą, spływało co wieczór po policzkach mej matki. Niezale(cid:285)ne od wszystkiego, samotne w wędrówce przez noc. Tysiące wie(cid:258)niaków podje(cid:285)- d(cid:285)ało Bombie pod okna, trąbiąc i krzycząc plugastwa, wyznania miłosne lub wszystko razem tylko w ró(cid:285)nej kolejno(cid:258)ci. Tysiące (cid:285)uli spało ju(cid:285) twardo, chrapiąc na pohybel wszyst- kiemu, aby nazajutrz od szóstej rano z tą samą pogardą wysta- wać przed sklepem, marnując tysięczną okazję na (cid:258)mierć. Cztery tysiące pięćsetny raz wracałem do domu o czwar- tej rano. Szedłem po (cid:258)ladach własnego cienia, gdy(cid:285) wła(cid:258)nie zgubiłem swój cień. Albo sam gdzie(cid:258) sobie poszedł, nie wiem. Mo(cid:285)e miał do(cid:258)ć i to on zgubił mnie. Był początek lata. Zdałem maturę, a wła(cid:258)ciciel gazety, w której pracowałem, powędrował do więzienia wskutek (cid:283)le wykonanych malwersacji (cid:287)nansowych. Po jakim(cid:258) czasie wy- dostał się stamtąd za pomocą łapówki, aby schronić się w do- mu dla wariatów i tabuny szopenów zabawiały go co noc. 9
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Dalej od gwiazd
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: