Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00287 004299 18761493 na godz. na dobę w sumie
Demokracja polska 1989–2003 - ebook/pdf
Demokracja polska 1989–2003 - ebook/pdf
Autor: , , , , Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-383-065-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> politologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Książka poświęcona procesowi kształtowania polskiej demokracji. Autorzy przyglądają się rodzimej polityce, a także poglądom wyborców na nasz obecny ustrój.

Książka jest plonem pracy badawczej zespołu pracowników Zakładu Socjologii Polityki Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Autorzy w sposób systematyczny omawiają kluczowe procesy, które doprowadziły do zaistnienia w Polsce demokratycznego systemu politycznego i jego konsolidacji. Starają się odpowiedzieć na stale wracające pytania: Jaki splot procesów, wydarzeń krajowych i międzynarodowych doprowadził do zaistnienia demokracji w Polsce? Kto właściwie w Polsce rządzi i czy system rządów jest politycznie i ekonomicznie efektywny? Czy samorząd terytorialny okrzepł i stanowi już dojrzałą formę demokracji lokalnej? Co Polacy sądzą o funkcjonowaniu demokracji w Polsce i czy akceptują jej wartości i reguły? Jakie czynniki determinują preferencje wyborcze i dlaczego tylko mniejsza część społeczeństwa bierze systematycznie udział w głosowaniach? Czy idea narodowa jest nadal żywa i jak jest wykorzystywana w polityce?
Nie są to jedyne pytania, które można było zadać po kilkunastu latach funkcjonowania demokracji, ale wydają się najważniejsze dla wyjaśnienia konstrukcji ładu politycznego w Polsce.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:


Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: