Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00469 017066 20917568 na godz. na dobę w sumie
Diagnoza psychologiczna - ebook/pdf
Diagnoza psychologiczna - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-383-220-6 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> psychologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Tom siódmy „Wykładów z Psychologii” to autorska propozycja uporządkowania różnych podejść, stanowisk i tradycji odnoszących się do diagnozowania osób.

Diagnozowanie i wydawanie opartych na diagnozach zaleceń jest bodaj najważniejszym elementem pracy psychologów wielu specjalności. Niniejsza publikacja objaśnia szczegóły tego zagadnienia.
Tłumaczy, co jest przedmiotem diagnozowania psychologicznego i jak życie weryfikuje takie badania. Opisuje relacje między pomiarem a testowaniem, diagnozowaniem a metodologią badań ilościowych i jakościowych, wyjaśnianiem i prognozowaniem oraz diagnozą a terapią. Przedstawia możliwości, jakie stoją przed współczesnymi psychologami podejmującymi interwencje. Zwraca też uwagę na trudności, które mogą towarzyszyć zarówno diagnoście, jak i osobie badanej. Ukazuje problemy etyczne związane z tą praktyką.
Tym właśnie zagadnieniom poświęcona jest ta książka. Jest ona autorską propozycją uporządkowania różnych podejść, stanowisk i tradycji odnoszących się do diagnozowania ludzi. Przemyślana struktura, przystępny język oraz prezentacja przykładów praktycznych czyni z książki atrakcyjny podręcznik. Jest to monografia adresowana głównie do psychologów i studentów psychologii, jednak może być też wykorzystywana przez wszystkich tych, którzy praktycznie korzystają z diagnoz psychologicznych, także studentów socjologii i pedagogiki.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Diagnoza psychologiczna
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: