Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00026 005815 19036842 na godz. na dobę w sumie
Drink. Intymny romans kobiet z alkoholem - ebook/epub
Drink. Intymny romans kobiet z alkoholem - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 352
Wydawca: WAB Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-280-1626-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> zdrowie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Autorka opisuje alkoholizm jakby był to toksyczny związek miłosny.

Alkohol najpierw jest jak czarujący mężczyzna. Jest przy swojej wybrance, gdy jest smutna, zestresowana, gdy brakuje jej pewności. Pomaga jej. Ale robi się coraz bardziej zaborczy, żąda bezwarunkowej miłości i w tym związku nie ma już miejsca na pracę, rodzinę, przyjaciół…

Książka oparta o osobiste doświadczenia autorki. Nie jest to jednak tylko poruszająca historia kobiety, która przeszła długą i trudną drogę do bycia niepijącym alkoholikiem. Ann Dowsett Johnston jest dziennikarką i, jak każdy dobry dziennikarz, zadała sobie pytanie: dlaczego? Dlaczego kobiety piją? Czym różni się alkoholizm kobiet od alkoholizmu mężczyzn? Co się zmieniło w społeczeństwie, kulturze, w nas samych, że ten problem tak gwałtownie narasta? Autorka czerpie nie tylko z własnych doświadczeń, ale także z doświadczeń wielu kobiet, które poznała na spotkaniach klubów AA, itp. Czasami te odpowiedzi są niewygodne. Bo chcemy równości płci, a tu okazuje się, ze na poziomie biologicznym tej równości nie ma i nie będzie. Organizm kobiety jest tak zbudowany, że uzależnienie następuje szybciej i ma bardziej dewastujące skutki.

Autorka prowadzi, poparte wieloma badaniami, rozważania na temat tego, dlaczego niektóre kobiety są bardziej podatne na zabójczy urok alkoholu i czemu ich liczba gwałtownie wzrasta. Książka napisana oszczędnym językiem, bez prób emocjonalnego wstrząśnięcia czytelnikiem.

Johnston porusza także kwestie kobiet, które są alkoholiczkami, ale pracują wydajnie, osiągają sukcesy, nie upijają się do nieprzytomności. Przecież 3-4 kieliszki wina po męczącym dniu nie mogą być czymś groźnym? Tyle że każdy dzień jest męczący, bo te kobiety, jak wiele innych na świecie, próbują perfekcyjnie spełniać role pracownicy, matki, kochanki, itd. Alkohol pozwala im pozbyć się stresu i osiągnąć błogi stan znieczulenia.

I jeszcze jedno pytanie, które zadaje Johnston – kiedy daliśmy sobie wmówić, że alkohol jest nieodłączną częścią miłości? Że romantyczne uniesienie bez wina, szampana, wspólnych wypadów na drinka jest niemożliwe?

To książka, którą warto przeczytać i nad którą warto się zastanowić. Również po to, żeby zrozumieć, że część kobiet nie jest w stanie przyznać się do swojej choroby i podjąć leczenia, bo stygmat bycia alkoholiczką jest zbyt wielki.

Ann Dowsett Johnston to kanadyjska pisarka, dziennikarka, redaktorka i działaczka społeczna. Zdobywczyni pięciu National Magazine Awards. W „The Toronto Star” ukazała 11 częściowa publikacja na temat kobiet i alkoholu. Ann Dowsett Johnston mieszka w Toronto.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Drink. Intymny romans kobiet z alkoholem
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: