Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00380 006348 19991070 na godz. na dobę w sumie
Dwa razy życie - ebook/epub
Dwa razy życie - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 184
Wydawca: Dowody na istnienie Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-942777-0-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Osobista opowieść amerykańsko-bośniackiego pisarza o chłopięcych latach spędzonych w Jugosławii i o przymusowej emigracji, o utracie przeszłości i przymusie odnalezienia się w nowej teraźniejszości. 'Wojna przyszła do nas i teraz czekaliśmy na to, kto przeżyje, kto będzie zabijał i kto umrze'.

 

Aleksandar Hemon przebywał w Chicago, gdy wojska serbskie oblężyły jego rodzinnie Sarajewo. Pozbawiony ojczyzny, języka, swojej kafany, masarni, swojego fryzjera, znajomych ulic, odcięty od korzeni próbował zachować tożsamość w obcym kraju - i odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

 

Z nostalgią i poczuciem humoru pisarz współpracujący z magazynem 'The New Yorker' opowiada w swojej jedynej książce non-fiction o próbach ocalenia niewinności w rozsypującym się kraju ('Im więcej wiedzieliśmy, tym mniej chcieliśmy wiedzieć'), rodzinnym siorbaniu zupy w dni barszczowe ('Idealny barszcz jest taki, jakie powinno być - ale nigdy nie jest - życie') i niemożliwości odnalezienia tego smaku w sztucznym erzacu kupionym w amerykańskim hipermarkecie, a także o budzącej się miłości do Chicago, gdzie 'ludzie tłoczą się od ogrzewającymi latarniami na przystanku Granville Ell, zupełnie jak kurczarki pod żarówką'.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Dwa razy życie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: