Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00153 008161 20650456 na godz. na dobę w sumie
Dziesiąty równoleżnik. Doniesienia z pogranicza chrześcijaństwa i islamu - ebook/epub
Dziesiąty równoleżnik. Doniesienia z pogranicza chrześcijaństwa i islamu - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 377
Wydawca: MUZA S.A. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7758-352-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dokument, literatura faktu, reportaże
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Dziesiąty równoleżnik to poruszająca lektura. Dramatyczne wizje globalnego starcia chrześcijaństwa z islamem, walczących ze sobą cywilizacji i konkurujących fundamentalizmów, analizy czynników demograficznych i klimatycznych, wojen o religię, ziemię, wodę, ropę naftową i inne zasoby naturalne – po jedenastym września wszystko to jest w życiu publicznym Zachodu nieustannie obecne.

Eliza Griswold, dziennikarka i poetka, chce zobaczyć, jak jest naprawdę, w miejscu, gdzie od blisko tysiąca pięciuset lat chrześcijanie i muzułmanie żyją obok siebie w nieustannej walce o przetrwanie na najbardziej niestabilnym obszarze świata, w strefie zmian i katastrof klimatycznych. Przez siedem lat niestrudzenie podróżuje po Afryce i Azji. Odwiedza najniebezpieczniejsze rejony w Nigerii, Sudanie, Somalii i Rogu Afryki, w Indonezji, Malezji i na Filipinach. Rozmawia z przywódcami lokalnych społeczności, bojownikami dżihadu i miejscowymi watażkami, z ludźmi zaangażowanymi w działalność misyjną i pomocową, ale nade wszystko ze zwykłymi wyznawcami obu religii, których codzienność ciągle znaczą krwawe konflikty. Także o nich, o ludziach poddanych niebywałej egzystencjalnej opresji, jest ta wnikliwa i piękna książka.

Eliza Griswold, stypendystka New American Foundation, dziennikarka i poetka, lauretka nagród American Academy in Rome (2010) i Roberta I. Friedmana za dziennikarstwo śledcze. Swoje teksty publikuje na łamach „Atlantic”, „New Yorker”, „New York Times Magazine”, „Harper’s Magazine”. Jest autorką Wideawake Field, zbioru wierszy, który ukazał się w 2007 roku. Za Dziesiąty równoleżnik otrzymała w roku 2011 Nagrodę Anthony’ego J. Lukasa.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Dziesiąty równoleżnik. Doniesienia z pogranicza chrześcijaństwa i islamu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: