Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00163 003659 18779374 na godz. na dobę w sumie
Finansowanie oświaty w Polsce - ebook/pdf
Finansowanie oświaty w Polsce - ebook/pdf
Autor: , , Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-383-355-5 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> ekonomia, biznes, finanse
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Niniejsza publikacja to szczegółowa analiza systemu finansowania oświaty w Polsce. Uzupełniona rysunkami i tabelami, posłuży zarówno studentom, jak i specjalistom oraz praktykom.

„Finansowanie oświaty w Polsce. Diagnoza, dylematy, możliwości” to pierwsza kompleksowa monografia przedstawiająca system finansowania szkolnictwa w naszym kraju. Daleko posunięta decentralizacja zarządzania polską oświatą oraz rozwiązania przyjęte w innych krajach są tłem dla pogłębionych analiz, obejmujących m.in. strukturę i rozkład terytorialny wydatków oświatowych, wysokość i zróżnicowanie wynagrodzeń nauczycielskich oraz politykę oświatową samorządów. Szczegółowo omówiono ewolucję, a także mocne i słabe strony głównego instrumentu finansowania oświaty w Polsce, jakim jest część oświatowa subwencji ogólnej dla samorządów terytorialnych. Autorzy rekomendują zmiany zarówno systemowych rozwiązań, jak i poszczególnych instrumentów finansowania oświaty.
Autorami publikacji są znani i wybitni naukowcy – Jan Herczyński, matematyk, pracownik Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego na Uniwersytecie Warszawskim, Anthony Levitas, politolog, pracownik Urban Institute w Waszyngtonie oraz Mikołaj Herbst, ekonomista, adiunkt w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) na Uniwersytecie Warszawskim.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Finansowanie oświaty w Polsce
Autor:
, ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: