Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00316 010561 20600855 na godz. na dobę w sumie
Fotografia, kino, komputer - ebook/epub
Fotografia, kino, komputer - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Narodowe Centrum Kultury Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-982-068-9 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kultura, sztuka, media >> malarstwo
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Publikacja, która uczy odnajdywać się w złożonym świecie wszędobylskich obrazów. Propozycja dla badaczy współczesnej kultury, a także dla artystów, designerów różnych środowisk i animatorów kultury.

Austriacki autor, wychodząc od spuścizny wielkiego teoretyka sztuki i kulturoznawcy Aby’ego Warburga, dokonuje analizy oraz interpretacji współczesnych obrazów fotograficznych, filmowych i komputerowych, z której wyłania się frapujący i niezwykle pouczający zestaw praktycznych strategii obcowania ze współczesną ikonosferą (jak te zjawiska określał w swoim czasie Mieczysław Porębski).
W takiej też perspektywie – jako przedłużenie dzieła polskiego badacza – można i należy czytać książkę Sierka, która uczy odnajdywać się w złożonym konglomeracie wszędobylskich obrazów. „Fotografia, kino i komputer” stanowi atrakcyjną pozycję nie tylko dla akademickich badaczy współczesnej kultury (jej szybkie wejście do kanonu lektur uniwersyteckich jest oczywiste), ale i dla tych wszystkich, którzy jako artyści, designerzy różnych środowisk (zarówno estetycznych, jak i szerzej – społecznych), ale także animatorzy kultury poszukują dojrzałych koncepcji pozwalających na swobodne i twórcze nawigowanie w skomplikowanych porządkach współczesności.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Fotografia, kino, komputer
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: