Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00147 010456 11038650 na godz. na dobę w sumie
Gapiszon, krokodyl i... - ebook/pdf
Gapiszon, krokodyl i... - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 56
Wydawca: Agencja Edytorska EZOP Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-89133-77-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

'Gapiszon, krokodyl i...' to dwie nowe przygody wiecznie młodego Gapiszona, opisane piórem i piórkiem wiecznie młodego Bohdana Butenki.

Tym razem Gapiszon spróbuje ustalić, skąd się biorą krokodyle i czy aby na pewno mają 17 stóp. Spróbuje ponadto uszczęśliwić swoją babcię, wysyłając jej paczkę ze... szklanką gorącej herbaty. Nieodmiennie od 40 lat Gapiszon dziwi się światu, a świat – Gapiszonowi. Ku wielkiej radości młodszych i starszych czytelników! Od lat 4 do 104.

Książka otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Książki Roku 2003/4” w kategorii: Literatura dla dzieci.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Bohdan ButenkoGapiszon krokodyl i... Bohdan ButenkoGapiszon krokodyl i... EZOP Agencja Edytorska Warszawa 2012 r e d 0 1 - 8 2 o p s tr a y ri g c j e h t b E lż s a k k ł a M b c j a i e t a i k © d c a ri o i ł a y A p g y o l a ri g w e n y d c j a h t b E c a d y B d a w y t o r s m C a i c n i e h y o r e C i c k t a h y 9 A g W e n a r s c j a z a e - t e m l. w a 2 a , E w w il: A 2 8 l. I S B N 9 w 2 . e z e z 3 k Z j e a „ E d n 4 1 o p 7 o y t o r s o h d k a a „ n B t e k s t i il c u © 8 - 8 3 - 8 p . c @ o w 7 5 z o o c 6 z e ” p E 9 1 3 m p . p l p l u t e z o p ” n k o n i a 1 / 2 2 6 3 - 7 7 - 9 Krokodylowe jajo – A krokodyl to znosi jajka! – stwierdził z powagą Gapiszon. – Krokodyl? Jajka? Skąd wiesz? – zdziwił się Tata znad gazety. – Babcia mówiła. I taki pan, co nas oprowadzał po zoo! – ratował się autorytetem starszych chłopiec. – Dziś byli z Babcią w ogrodzie zoologicznym – powiedziała Mama z naciskiem. – Dziecko się rozwija! – dodała. – Pierwsze słyszę! – Tata schował się za gazetą. – Krokodyl… Chwilę siedział w milczeniu, aż wreszcie rzucił gazetę na stół między bułki i sałatkę, wstał i zaczął grzebać w bibliotece. – Nigdy niczego nie można znaleźć… – Przecież wczoraj sam układałeś książki! – przypomniała Mama. – No właśnie mówię: do wczoraj niczego nie można było znaleźć, a teraz wszystko jest. O, proszę! – i wyciągnął z biblioteczki jakąś grubą książkę. Crocodilus Niloticus Proszę, proszę – tu jest rysunek krokodyla, obejrzyj go sobie chłopcze… A teraz słuchaj i ucz się! To się zresztą przyda i innym! – zerknął znad książki na Mamę. – No, uwaga, proszę o ciszę!... Głowa krokodyla, zęby stożkowate… Widzicie, nic tu nie ma! Z całego królestwa płazów jedynie krokodyle wyrastają z maleńkich w olbrzymy. Z ich jaj… Hmm, to chyba jakieś bardzo dawne wydanie. Nie mam zresztą czasu na jakieś stare księgi. Chyba wiecie, że muszę ciężko pracować! – Tu Tata wręczył Gapiszonowi książkę, a sam usiadł w fotelu, głośno sapiąc. Chłopiec czytał dalej: Z ich jaj, wielkością nieco większych od gęsich, wylęgają się również stosunkowo maleńkie zwierzątka, co bynajmniej nie jest przeszkodą, iż dorósłszy, dochodzą nieraz do 17 stóp… – Widzisz, Tatusiu, znosi jajka i ma siedemnaście stóp… Dlaczego ma siedemnaście stóp? – Jak ty nic nie rozumiesz! – Tata był wyraźnie poirytowany. – Przecież to jest olbrzym! – Aha – puknął się w głowę Gapiszon – ponieważ jest olbrzymi, to by się na dwu stopach nie utrzymał – Dla mnie może nawet być stonogą i znosić melony! – burknął Tata. – Ja pracuję ciężko, żeby zarobić na wasze utrzymanie, a tu wszystko drożeje! Wstaję do roboty o szóstej rano, teraz to nic, bo jest widno, ale w zimie to przecież sam środek nocy i muszę chyba czasem mieć chwilę świętego spokoju… I bardzo proszę mi więcej nie zawracać głowy!
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Gapiszon, krokodyl i...
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: