Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00315 004726 20008495 na godz. na dobę w sumie
Głupiec - ebook/epub
Głupiec - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 170
Wydawca: Queermedia.pl Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-935246-3-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Alina - córka pastora, wychowywana w duchu protestanckiego umiłowania porządku, ale zarazem - indywidualnego podejścia do spraw tak wiary, jak życia, przedkładająca namysł własny nad bezrefleksyjne poddanie się autorytetom i normom, sprawia wrażenie kobiety, która nie lęka się wyzwań stawianych przez życie. Ale tylko do czasu, gdy na jej drodze pojawia się Anka. Spotkanie młodej ambitnej nauczycielki i zwariowanej charyzmatycznej uczennicy liceum może przerodzić się bądź to w ostry konflikt, bądź w beznadziejną miłość. Miłość, przeciw której występują normy obyczajowe, wątpliwości moralne, rodzinne przekonania, wreszcie - zwykła mieszczańska zaściankowość. Głupiec to w talii kart Tarota człowiek, który znalazł się nad przepaścią i jedyną rzeczą, która może go ocalić, jest bezgraniczna wiara w to, że potrafi chodzić po powietrzu.

Ewa Schilling opowiada historię związku uwikłanego w sprzeczności, które zdają się nie wróżyć nic poza katastrofą emocjonalną; związku, który im bardziej nie ma racji bytu, tym silniej pragnie się wydarzyć.

• • •

Ewa Schilling - (urodzona w 1971 r) magister inżynier ochrony środowiska. Debiutowała zbiorem opowiadań 'Lustro' (1999), wydała także powieść 'Akacja' (2000), a w 2010 świetnie przyjęty zbiór opowiadań 'Codzienność'. Pochodzi z Olsztyna, mieszka w Bielsku-Białej. Ewa Schilling jest najbardziej rozpoznawaną w Polsce autorką prozy lesbijskiej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Głupiec
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: