Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00808 011302 20240556 na godz. na dobę w sumie
Hexa - ebook/epub
Hexa - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 672
Wydawca: Psychoskok Wydawnictwo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63548-21-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook (-45%), audiobook).

Hexa przeznaczona jest dla czytelników lubiących zagadki, tajemnice i zaskakujące wydarzenia. Jest to powieść kryminalna, w której przeplatają się wątki o różnej tematyce.

Akcja książki zaczyna się w Szczecinie w obecnych czasach. W kącie kawiarni siedzi Dardiusz Wicher - bogacz bez chęci do życia po tragedii życiowej. Niejaki Andrzej Karpiński proponuje mu zabawę w detektywa-amatora. W 1986 roku zamordowano w Nowej Rudzie 20-letnią Cyntię Łuskowską, a rok później powieszono za to Michała Karpińskiego, syna Andrzeja. Ojciec nie wierzy w winę syna i chce, żeby detektyw wyjaśnił sprawę sprzed lat.

Wątki, które przebijają się przez całą powieść to: spór polityczny Wichra z Karpińskim, głównie wokół kary śmierci dla morderców, ale rozciągający się i na inne dziedziny; wątek sadomasochistyczny; wewnętrzna walka Wichra; wątek romantyczny; podróże; kulinarny „konik”; Wichra, który bogaty jest dlatego, że przed życiową tragedią parał się cukiernictwem i był w tym fachu wyśmienity. W toku linii rozwojowej fabuły, co jakiś czas, pojawiają się rozmowy dwóch tajemniczych mężczyzn. Wicher doznaje w końcu olśnienia, składa pozornie postrzępione i bezwartościowe informacje w jedną całość i wyjaśnia zagadkę. Sprawa zostaje zamknięta i Dardiusz Wicher postanawia wyjaśnić również wątek romantyczny, jednak i tutaj zakończenie okazuje się zaskakujące.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Hexa
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: