Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00380 006283 13846393 na godz. na dobę w sumie
Hipnoza - ebook/epub
Hipnoza - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 309
Wydawca: E-bookowo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-940592-6-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Kiedy do lubaczowskich policjantów dociera informacja, że to nie samobójstwo jest powodem śmierci młodej kobiety, rozpoczynają nierówną walkę z czasem. Wiedzą, że do ich spokojnego świata wdarł się intruz i że będą kolejne ofiary. Czy uda im się je uchronić, jeśli mordercą może być każdy?

Hipnoza to nowatorski kryminał oparty na filozoficznej prawdzie manipulacji.

 

RECENZJE

Maria Kozielska jest prowincjonalną policjantką, ma siedmioletniego syna, męża gdzieś daleko, a w wychowaniu syna pomagają jej rodzice. Pracę ma spokojną, bo co może się dziać w małej bieszczadzkiej miejscowości?

Ale to przecież kryminał, choć pisany przez młodego autora, to niezwykle przebiegły i dojrzały. Już na początku mamy zabójstwo. Wygląda co prawda jak samobójstwo, ale z powodu obecności obserwatora – przestaje nim być. Mamy do czynienia z okrutną, wyrachowaną zbrodnią. Młoda kobieta wstrzykuje sobie śmiertelną dawkę trucizny. Nie pozostawia żadnego pożegnalnego listu. Na miejscu zbrodni nie ma żadnych śladów, prócz tajemniczego łacińskiego zwrotu. 

Policjanci przeczuwają, że nie będzie to pierwszy przypadek. Choć żyją z dala od wielkiego zgiełku, to na ich terenie mieszkają bogaci i sławni, ludzie, którzy pragną ukryć się przed światem. Ale nie znaczy to, że świat o nich nie pamięta. Przeszłość także okaże się nie do wymazania.

Wkrótce pojawiają się kolejne doniesienia o rzekomych samobójstwach popełnionych przez kobiety, będące pod wpływem swoistej hipnozy. Ktoś musi nimi sterować, zmuszając do popełnienia niechcianych przecież czynów. Zdaje się, że mamy do czynienia ze zbrodnią doskonałą.
Zakończenie nas zaskoczy, pokazując jak szerokie kręgi zatoczyć może zbrodnia, jak wielu ludzi będzie w nią uwikłanych.

Bartłomiej Basiura dobrze się zapowiada jako autor kryminałów. Jego historie są polskie, lokalne, nie próbują naśladować odległych, komercyjnych wzorców. Nie ma tu spektakularnych pościgów i strzelanin. Jest zwykłe życie, w które czasem wkracza zbrodnia. Znalezieniem jej sprawców zajmują się zwykli ludzie, nie super-bohaterowie. Dlatego całość jest bardziej przekonująca. Autor pokazuje także szerszy kontekst społeczno-polityczny, co jest dodatkowym atutem.

Katarzyna Krzan

 

 

 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Hipnoza
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: