Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00308 008284 15928784 na godz. na dobę w sumie
III Olimpiada Szachowa. Hamburg 1930  - ebook/pdf
III Olimpiada Szachowa. Hamburg 1930 - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 189
Wydawca: Comrel Alina Paszkiewicz Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63647-23-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> encyklopedie, słowniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

III Olimpiada Szachowa. Hamburg 1930 - kontynuuje kronikarską serię opisującą sportowe i fabularne wątki zmagań olimpijskich. Tym razem przenosimy się w czasie do Niemiec lat trzydziestych, nękanych przez światowy kryzys gospodarczy, który rozpoczął się w 1929 r. Burzliwe tło nie przeszkodziło jednak we wspaniałym widowisku szachowym.

Olimpiada w Hamburgu była wyjątkowa z kilku powodów. Przede wszystkim stało się to, na co wszyscy czekali - FIDE zmodyfikowało regulamin uczestnictwa i 'otworzyło' Olimpiadę dla profesjonalistów. Dzięki tej zmianie, turniej przyciągnął najważniejszych i najsilniejszych czempionów, z mistrzem świata Aleksandrem Alechinem na czele. Kraje wystawiły swoich najlepszych reprezentantów, dzięki czemu turniej zyskał wysoką rangę i znacznie podniósł sportowy poziom gry. Smaczku dodaje skandal z udziałem Alechina, który zaskoczył wszystkich swoją postawą! W końcu pojawiły się także dwie rywalizujące ze sobą drużyny - USA i Anglii. Amerykanie grali pod presją srebrnego medalu z Hagi, Anglicy bronili brązu z Londynu. Natomiast Węgrom marzył się trzeci z rzędu tytuł drużynowych mistrzów świata...

Dla Polski, III Olimpiada była swoistym sprawdzianem siły gry. Nasz kraj wysłał do Hamburga absolutnie fantastyczny zespół, który budził szacunek i postrach wśród pozostałych Olimpijczyków. Dokonania polskiej drużyny przeszły do historii szachów i dla nas, oraz dla przyszłych pokoleń mogą być źródłem inspiracji i motywacji do walki o złoto!

Wydanie II/2015.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

III Olimpiada Szachowa. Hamburg 1930
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: