Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00082 007735 15914250 na godz. na dobę w sumie
Indygowy dryg  - ebook/pdf
Indygowy dryg - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 95
Wydawca: Goneta Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63783-79-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> psychologia i filozofia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Rozprawa filozoficzna. Autor udowadnia Czytelnikom przynależność do przyrody - fauny. Jego obserwacje doprowadziły do przekonania nie posiadania duszy, za to tkwią w nas działania czysto zwierzęce. Udowadnia to w swoim wywodzie. Niech nas nie dziwi język narratora, czasem trudny do zrozumienia, ale filozof rządzi się innymi prawami, traktując otaczający go świat jak poligon doświadczalny na żywych organizmach.

Filozofia przedstawiona na dalszych kartach niniejszej rozprawy daje upust wyobraźni, jak będzie wyglądał nasz świat, ba... nasz kosmos za kilkaset lat. Człowiek jako istota rozumna, przewyższa inne zwierzęta, ale nadal tkwi w tym ekosystemie, choć osiągnie niebagatelne zdobycze cywilizacyjne i w rozwoju antropocenoz, to nadal będzie częścią tych ekosystemów ze swoimi potrzebami fizjologicznymi. I właśnie te potrzeby zajęły autorowi wiele miejsca w niniejszej pracy, pochylając się nad najważniejszymi.

Jak każda praca pana Garkowskiego i ta jest inna od dotychczasowych. Jego język, choć zawiły i używający słów czasem mało klarownych, musi taki być, bo inaczej ta praca nie miałaby swojego klimatu i nie oddawałaby jej istoty.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Indygowy dryg
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: