Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00042 003413 18773004 na godz. na dobę w sumie
Instalacje słoneczne - ebook/pdf
Instalacje słoneczne - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Grupa Medium Język publikacji: polski
ISBN: Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> fachowe i branżowe >> energetyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Jakie kolektory słoneczne kupić? Jak dobrać urządzenia wchodzące w skład zestawu, by uzyskać możliwie szybki zwrot kosztów? Poradnik Jerzego Chodury to kompendium wiedzy o instalacjach słonecznych.

„Publikacja przeznaczona jest dla inwestorów, projektantów oraz instalatorów montujących instalacje słoneczne. Zawiera wskazówki, od czego inwestor powinien rozpocząć inwestycję, jak unikać pułapek czyhających na projektantów podczas projektowania instalacji i doboru jej elementów oraz jak ustrzec się błędów w trakcie montażu.
Książka powstała na podstawie cyklu artykułów dr. inż. Jerzego Chodury (Sun Engineering) publikowanych w miesięczniku „Rynek Instalacyjny”. (...)
Szczególnie dużo miejsca poświęcono [w niej] projektowaniu, doborowi i wykonawstwu dużych instalacji solarnych, wymagających wiedzy znacznie wykraczającej poza tę, która wystarcza do poprawnego wykonania domowych instalacji. (…) Porady adresowane są też do inwestorów korzystających z dofinansowania inwestycji solarnych. Nie zawierają wskazówek, jak pozyskiwać te środki, ale na co zwracać uwagę, by jak najlepiej je spożytkować i uzyskać maksymalne korzyści w formie długiej i sprawnej eksploatacji systemu.
Książka zawiera ponadto przykłady innowacyjnych rozwiązań konstrukcji kolektorów, instalacji oraz akumulacji ciepła. (...)
W książce podano też przykłady rozwiązań technicznych dużych zasobników akumulacyjnych, zarówno w postaci zbiorników, jak i przy wykorzystaniu naturalnych warunków geologicznych istniejących na danym terenie”.

Fragment wstępu

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Instalacje słoneczne
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: