Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00211 006767 15374745 na godz. na dobę w sumie
Inteligentne oszczędzanie - ebook/pdf
Inteligentne oszczędzanie - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Złote Myśli Język publikacji: polski
ISBN: 9788375821154 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W jaki sposób, wprowadzając jedynie kilka drobnych zmian, możesz zacząć oszczędzać naprawdę duże sumy pieniędzy?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego tak wielu ludziom ciągle brakuje pieniędzy? Czy często zdarza Ci się zachodzić w głowę, na co poszła w tym miesiącu cała Twoja pensja i dlaczego mimo wcześniejszego zarzekania się znów jesteś   zmuszony korzystać z wysoko oprocentowanego kredytu na karcie? Czy stosujesz wówczas system zaprzeczeń w stylu 'raz się żyje' albo 'jakoś to będzie'? A może kupujesz coś, na co absolutnie Cię nie stać, kwitując to krótkim: 'Nie będę się ciągle ograniczał'?

Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że właśnie w momencie, gdy to mówisz, decydujesz się na ograniczanie siebie. I choć ograniczanie to nie jest jeszcze wówczas namacalne, kolejne raty do zapłacenia szybko uświadomią Ci, że horacjańskie 'carpe diem' nie powinno być stosowane w dziedzinie ekonomii, również ekonomii domowego budżetu.

Dzięki tej publikacji nauczysz się:

- Które z podejmowanych przez Ciebie w kwestii finansów decyzji faktycznie są Twoim świadomym wyborem, a które nieświadomym podążaniem za modą, prestiżem i złudnymi obietnicami.

- Które przyzwyczajenia ułatwiają Ci życie, które natomiast czynią je coraz bardziej skomplikowanym, a nierzadko również kosztownym.

- Które Twoje działania pośrednio i bezpośrednio, w krótszym bądź dłuższym czasie, przyczyniają się do uszczuplania Twojego portfela, z czego na co dzień wcale nie zdajesz sobie sprawy.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Inteligentne oszczędzanie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: