Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00087 005750 20005681 na godz. na dobę w sumie
Jak rozliczać VAT od dostaw towarów na rzecz zagranicznych kontrahentów - ebook/pdf
Jak rozliczać VAT od dostaw towarów na rzecz zagranicznych kontrahentów - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 19
Wydawca: Infor PL Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8137-529-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> zdrowie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Polski podatnik, który sprzedaje towar zagranicznym kontrahentom, jest zazwyczaj uprawniony do rozliczenia WDT, gdy towar jest transportowany do UE, lub eksportu, gdy towar jest transportowany poza UE, i może zastosować stawkę 0%. Nie zawsze sytuacja jest tak prosta, szczególnie gdy mamy do czynienia z transakcją łańcuchową. Wtedy jako eksport lub WDT może być rozliczona tylko jedna transakcja w łańcuchu dostaw. Obrót towarowy  z zagranicą wymaga od podatników odpowiedniego udokumentowania, aby mogli zastosować stawkę 0%. Nie zawsze jest możliwe. Z publikacji dowiesz się m.in.:
• Jak ustalić miejsca dostawy towarów
• Jak rozliczyć sprzedaż towarów na rzecz kontrahenta z UE, gdy towar jest wywożony bezpośrednio z Polski do innego kraju UE(WDT)
• Jak rozliczyć dostawę towarów wywożonych przez polskiego podatnika poza UE(eksport)
• Jak rozliczyć sprzedaż towaru montowanego za granicę
• W jaki sposób rozliczyć sprzedaż towarów w transakcji trójstronnej

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

JakrozliczaćVAToddostawtowarównarzeczzagranicznychkontrahentów TEMATNUMERU 1 JakrozliczaćVAToddostawtowarów narzeczzagranicznychkontrahentów Zobaczwięcejinforlex.pl Polski podatnik, który sprzedaje towar zagranicznym kontrahentom, jest za- zwyczaj uprawniony do rozliczenia WDT, gdy towar jest transportowany do UE, lub do rozliczenia eksportu, gdy towar jest transportowany poza UE, i może zastosować stawkę 0 . Nie zawsze sytuacja jest tak prosta, szczególnie gdy mamy do czynienia z transakcją łańcuchową. Wtedy jako eksport lub WDT może być rozliczona tylko jedna transakcja w łańcuchu dostaw. Punktem wyjścia do ustalenia sposobu rozliczenia dostawy jest określenie miejsca jej do- konania. W tym celu należy posłużyć się zasadami wynikającymi z art. 22 ustawy o VAT. 1.Ustaleniemiejscadostawytowarów W praktyce najczęściej mają zastosowanie trzy główne zasady (patrz tabela 1). Tabela1.Ustalaniemiejscadostawy   Zasada 1 Zasada 2 Zasada 3 Rodzaj towarów Miejsce dostawy Towary wysyłane lub transportowane przez do- konującego ich dostawy, ich nabywcę lub przez osobę trzecią Miejscem dostawy jest miejsce, w którym towary znajdują się w momencie rozpoczęcia wysyłki lub transportu do nabywcy. Tylko ta dostawa może być uznana za WDT albo eksport. insta- Towary, które są lub montowane, lowane z próbnym uruchomieniem lub bez niego, przez doko- nującego ich dostawy lub przez podmiot działający na jego rzecz Miejscem dostawy jest miejsce, w którym towary są instalowane lub mon- towane. Nie uznaje się za instalację lub montaż pro- stych czynności umożli- wiających funkcjonowanie montowanego lub insta- lowanego towaru zgodnie z jego przeznaczeniem. Towary niewysyłane ani nietransportowane Miejscem dostawy jest miejsce, w którym towary znajdują się w momencie dostawy. Przedstawione zasady mają zastosowanie do klasycznej, prostej sytuacji: jeden kontra- hent, jedna dostawa. PRZYKŁAD Polska spółka sprzedaje towary do Czech. Towary transportowane są z Polski. Miej- scem dostawy jest zatem Polska (zasada 1). Gdy spółka spełni warunki ustawowe, może rozliczyć dostawę jako WDT i zastosować stawkę 0 . 3 marzec 2019 r.
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Jak rozliczać VAT od dostaw towarów na rzecz zagranicznych kontrahentów
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: